در آستانه اجرای گروه کُر فیلارمونیک مارلیک؛

از سکوت تا مارلیک/ضبط اولین آلبوم کُرال موسیقی نواحی


۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۰:۰۰ | کد خبر: ۱۳۸۲ چاپ
از سکوت تا مارلیک/ضبط اولین آلبوم کُرال موسیقی نواحی

اختصاصی کلانشهر/ نیلوفر روحی: گروه کُر فیلارمونیک مارلیک پنجشنبه و جمعه این هفته در رشت روی صحنه می‌رود و به اجرای قطعاتی از موسیقی گیلکی به صورت کُرال می‌پردازد.

کیوان حبیب زاده رهبر این گروه به بیان توضیحاتی پیرامون کُر فیلارمونیک مارلیک و اجرای آینده‌شان پرداخت که در ادامه می‌خوانیم: 

از سکوت تا مارلیک

 

کیوان حبیب زاده که رهبر ارکستر فیلارمونیک گیلان نیز می باشد، پیرامون شکل گیری و آغاز به کار گروه کُر مارلیک گفت: این گروه تقریبا به صورت همزمان با ارکستر سمفونیک گیلان، با وجود کم و کاستی های موجود، شروع به کار کرد. 

حبیب زاده افزود: مدتی پس از تشکیل این گروه، احساس کردم حرکت رو به جلوی گروه رضایت بخش نیست و درنتیجه به همراه وحید مومنی که سرپرست گروه بودند تصمیم گرفتیم فعالیت گروه کُر به صورت مستقل ادامه پیدا کند و پس از آن با دعوت از اساتیدی چون: هادی قضات و رازمیک اوهانیان، که در آن زمان رهبر گروه کر ارکستر سمفونیک تهران بودند، به صورت جدی تر به فعالیتمان ادامه دادیم.

او در ادامه پیرامون اولین کنسرت این گروه با اجرای قطعات کرال موسیقی نواحی مختلف توضیح داد و گفت: آن زمان که گروه هنوز هویت مستقل خودش را پیدا نکرده بود به نام سکوت خوانده می شد اما با گذشت زمان و پیشرفت گروه به عنوان یک گروه کر مستقل، با مشورت با همه اعضای گروه، نام گروه کُر فیلارمونیک مارلیک را انتخاب کردیم. 

ضبط اولین آلبوم کُرال موسیقی نواحی

او ادامه داد: پس از آن یک کنسرت دیگر با اجرای قطعات گیلکی با تنظیم خودم و تعداد دیگری از اعضا از جمله مهیار جوانبخت و مصطفی حقیقت خواه روی صحنه رفت که استقبال کم نظیر از این اجرا باعث شد تصمیم بر ضبط این آثار در قالب اولین آلبوم کُرال موسیقی نواحی بگیریم که خوشبختانه قطعات با کیفیت بالایی ضبط شده اند و به زودی منتشر می شوند.

حبیب زاده افزود: این گروه در نظر داشت که امسال یک کار کلاسیک به روی استیج ببرد اما به دلیل فشردگی فعالیت ها و برنامه ها، زمان اجرای آن کنسرت به تیرماه سال 98 موکول شد و در حال حاضر به درخواست مخاطبان تصمیم گرفتیم کنسرت سال گذشته را با تغییرات اندکی، پنجشنبه و جمعه این هفته با طی دو سانس به روی صحنه ببریم که با توجه به استقبال خوب مردم یک سانس برای روز پنجشنبه اضافه کردیم.

او همچنین در آخر از وحید مومنی سرپرست فنی گروه، محمد انشایی تکنواز کمانچه و تمام اعضا به خصوص اعضایی که از راه دور خودشان را به تمرینات می رسانند تشکر کرد.

 

گروه کُر فیلارمونیک مارلیک پنجشنبه و جمعه این هفته در تماشاخانه هامون رشت طی سه سانس به روی صحنه می‌رود و به اجرای قطعاتی از موسیقی گیلکی به صورت کُرال می‌پردازد.

 علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به سایت هفتساز به آدرس www.haftsaz.com مراجعه کنند.