تیم فوتبال پورتو در آخرین بازی خود در فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ برتر پرتغال موفق به کسب یک پیروزی خانگی قاطع شد که در آن مهاجم ایرانی‌اش بار دیگر گلزنی کرد.

طارمی سومین گلزن و بهترین پاسور فصل لیگ برتر پرتغال شد

کلانشهر: در آخرین هفته از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال پرتغال، شب گذشته (چهارشنبه) تیم فوتبال پورتو در دیداری که مهدی طارمی را در ترکیب اصلی‌اش قرار داده بود در یک بازی خانگی برابر تیم بلننسس با نتیجه 4 بر صفر به برتری دست پیدا کرد.

 

گل نخست این بازی را مهدی طارمی در دقیقه 14 با پاسی از اوتاویو به ثمر رساند. گل دوم را مارکو گروئیچ در دقیقه 28 زد. سومین گل به نام تونی مارتینس ثبت شد که پاس این گل را مهدی طارمی داد. حسن ختام این پیروزی پرگل هم گلی بود که دیوگو لیته در دقیقه 81 به ثمر رساند.

 

تیم فوتبال پورتو با این پیروزی که بیست‌و‌چهارمین بردش در این فصل لیگ برتر پرتغال بود، 80 امتیازی شد تا به‌عنوان نایب قهرمان رقابت‌ها به کار خود پایان دهد.

 

اما مهدی طارمی با گلی که در این بازی به ثمر رساند خودش را 16 گله کرد و پشت سر هریس سفروویچ از بنفیکا و پدر گونسالوس از اسپورتینگ لیسبون که هر دو 20 گله هستند، در رده سوم بهترین گلزنان فصل قرار گرفت. همچنین طارمی با پاس گلش که پانزدهمین پاس گل او در این فصل بود، در صدر جدول بازیکنان دارای بیشترین پاس گل فصل جاری لیگ برتر پرتغال قرار گرفت. سه بازیکن تیم بنفیکا با هشت پاس گل در رده‌های بعدی قرار دارند.

 

طارمی و یارانش با کسب عنوان نایب قهرمانی به صورت مستقیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل آینده حضور پیدا خواهند کرد.