با پیشنهاد فرهام زاهد؛

با اعطا قبر به مشاهیر،هنرمندان و مفاخر شهر رشت موافقت شد


۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۷:۱۱ | کد خبر: ۱۳۸۴ چاپ
با اعطا قبر به مشاهیر،هنرمندان و مفاخر شهر رشت موافقت شد

در جلسه صبح چهارشنبه صحن علنی شورای شهر رشت طرح" اعطای قبر به مشاهیر،مفاخر و هنرمندان شهر رشت " با موافقت اکثریت اعضا برای بررسی بیشتر به کمسیون های بهداشت، فرهنگی و بودجه ارسال گردید. این طرح از سوی فرهام زاهد در صحن شورای شهر رشت ارائه شد و با دو فوریت جهت بررسی به تصویب رسید.


به گزارش پایگاه خبری کلانشهر، در این طرح آمده ؛" هنرمندان ما انسان های بسیار متواضع و قانعی هستند که با وجود سختی ها و مشکلات شان بی نیازی را در شخصیت و رفتار آنها می یابید. پس رسالت اصلی ماست که به عنوان خادمان این قشر از جامعه به عنوان نمایندگان مردم این شهر تلاش در جلب رضایت هنرمندان داشته باشیم .هنرمندانی که شایسته ی بهترین ها هستند و اگر توان و لیاقت در بازگشایی گره ای از زندگی شان نداریم ، جهت تکریم جایگاه و مقام شان، پس از مرگ گره ای از مشکلات بستگان شان بگشاییم و کوچک ترین یادگار جاودانه و ماندگاری که می توانیم برای این قشر والای جامعه بر جای بگذاریم این است که آنان را در سرزمین مادری شان به خاک بسپاریم."
در ساز و کار این طرح پیشنهاد یک بانک اطلاعاتی از مشاهیر،مفاخر ، هنرمندان و همچنین نصب کیوسک هوشمند در سازمان آرامستان جهت سهولت در دسترسی به قطعات و اطلاعات مربوط به هنرمندان لحاظ شده است.
در جامعه هدف و تاثیرات احتمالی این طرح بیان شده ؛"هویت هر انسان بر سرزمین مادری اش استوار است، همه ی ما در آب و خاکی زندگی می کنیم که فرهنگ و هنر اهمیت ویژه ای در زندگی روزمره مان دارد حضور و خاطرات بزرگان این شهر بخشی از تاریخ و ذهن مان را درگیر کرده است. ، هنرمند کسی است که فرهنگ، تاریخ و به طور کلی یک ملت برای ابراز هویت خویش به او اشاره می کند. و زمانی که هنرمندی را از دست می دهیم گویی بخشی از تاریخ از اکنون مان جدا شده ، جغرافیای رشت با توصیف مفاخر و هنرمندانش معنا بخش می شود. وظیفه اصلی ما در گام اول به عنوان شهروندان این شهر و در گام بعدی به عنوان نمایندگان مردم تکریم هنرمندان در زمان حیات و زنده نگه داشتن نام و جاری نمودن یاد شان در شریان زندگی مردم و نسل آینده است و ما به دنبال آن هستیم که یک یادگار جاودانه از خود برجای گذاریم و امید داریم آیندگان از ما به نیکی یاد کنند ."
این طرح با اشاره به ضعف های قطعه هنرمندان و تغییر محیط آن مکان، سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری رشت الزام به مشارکت در تغییر فضای قظعه هنرمندان کرد.
این طرح قرار است با مشارکت و همکاری اداره کل ارشاد اسلامی گیلان و شهرستان رشت، سازمان آرامستان های شهرداری رشت ،سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت، و حانه فرهنگ گیلان اجرایی می شود.

 

 

قبر+فرهام زاهد+مشاهیر+هنرمندان +مفاخر رشت

قبر+فرهام زاهد+مشاهیر+هنرمندان +مفاخر رشت

قبر+فرهام زاهد+مشاهیر+هنرمندان +مفاخر رشت

قبر+فرهام زاهد+مشاهیر+هنرمندان +مفاخر رشت

بازخوانی مصاحبه یلدا ابتهاج به مناسبت درگذشت شاعر گیلانی؛
حسرت ابدی «سایه» برای تخریب خانه کودکی اش در رشت

نظر شما:

security code