معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به روند آرام افزایش بیماران کرونایی در برخی از شهرستان ها، تصریح کرد: مردم از دورهمی ها به شدت خودداری کنند تا شاهد افزایش بیماران نباشیم.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان: 90 بیمار کرونایی بدحال داریم

کلانشهر: دکتر آبتین حیدرزاده با بیان اینکه کرونا در استان گیلان روند ثابتی دارد، اظهار کرد: همچنان با مراجعه روزانه بیماران سرپایی و بستری به بیمارستان ها مواجه هستیم.

وی از بستری ۶۰ بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۱۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و حال ۹۰ بیمار وخیم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به روند آرام افزایش بیماران کرونایی در برخی از شهرستان ها، تصریح کرد: مردم از دورهمی ها به شدت خودداری کنند تا شاهد افزایش بیماران نباشیم.

حیدرزاده، اتمام امتحانات دانش آموزان را بهانه ای برای برگزاری میهمانی و دورهمی دانست و گفت: مردم در دورهمی با مسافران شرکت نکنند و حتما در فضاهای جمعی ماسک بزنند.

وی با بیان اینکه سیر نزولی بستری‌های کرونایی نیازمند رعایت بیشتر شیوه نامه‌های بهداشتی است، متذکر شد: شهرستان های گیلان در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند و لذا غفلت از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی موجب قرمز شدن وضعیت شهرها می شود.

 

درحال حاضر ۹ شهرستان گیلان در وضعیت زرد هستند و مابقی شهرستان‌ها نارنجی‌اند.

شهرستان‌های لنگرود، سیاهکل، املش، شفت، فومن، صومعه‌سرا، رضوانشهر، تالش و آستارا در وضعیت زرد قرار دارند.

گفتنی‌ است تردد بین شهری خودروهای بومی در تمام محورهای استان آزاد است.