تعیین سقف برای مصرف هر استان؛

برق جیره بندی شد


۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۰۹:۴۲ | کد خبر: ۱۳۸۸۰ چاپ

براساس تصمیمات متخذه در کل کشور، سقف مصرف برای هر استان تعیین شده است که در صورت عدول از سقف اعلامی، خاموشی‌هایی برای استان‌های شامل این موضوع اعمال خواهد شد.

برق جیره بندی شد
کلانشهر: شرکت توزیع برق گیلان در اطلاعیه شماره یک خود آورده است:

 

ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مشترکین محترم، بدینوسیله به استحضار هم استانی‌های گرامی میرساند با توجه گرمای زودرس هوا، کاهش نزولات جوی و نتیجتاً کاهش ۴۰۰۰ مگاواتی تولید برق در نیروگاههای برقابی کل کشور، وضعیت مصرف برق کل کشور در مرز هشدار قرار دارد و مصرف برق در استان گیلان نیز با افزایش ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده است.

 

حالیه براساس تصمیمات متخذه در کل کشور، سقف مصرف برای هر استان تعیین شده است که در صورت عدول از سقف اعلامی، خاموشی‌هایی برای استان‌های شامل این موضوع اعمال خواهد شد.

 

از این رو از مشترکین محترم خواهشمندیم با رعایت نکات ساده مدیریت مصرف از جمله استفاده از دمای آسایش (۲۵ درجه سانتیگراد) برای لوازم سرمایشی، عدم استفاده از لوازم پرمصرف برقی در ساعات اوج مصرف (۱۳ الی ۱۸) و خاموش کردن روشنایی غیر ضروری در طول روز؛ یاری رسان صنعت برق در عبور موفق از تابستان سالجاری باشند.

 

شایان ذکر است بمنظور جلوگیری از آسیب جدی به نیروگاه‌ها و تاسیسات برق که باعث خاموشی‌های طولانی مدت در کل کشور خواهد شد، بصورت روزانه سهمیه کاهش مصرف از مراجع بالادستی اعلام خواهد شد که در صورت ارائه اطلاعات تکمیلی از سوی شرکت توانیر، به نحو مقتضی از طریق پرتال این شرکت به آدرس www.gilanpdc.ir به اطلاع مردم شریف استان رسانده خواهد شد.