دادستان رودبار از بازداشت بهره بردار معدن خرشک خبر داد و گفت: با مسببان رانش زمین در این منطقه قاطعانه برخورد می شود.

پرونده معدن «خرشک» روی میز دادستان/ بهره بردار متخلف بازداشت شد

کلانشهر: هادی بشری با اشاره به اقدامات قوه قضائیه در برخورد با متخلفین، اظهار کرد: در پی رانش زمین در روستای خرشک و به جهت خسارت وارده به منازل و زمین‌های مزروعی و راه‌های ارتباطی آن روستا، بهره بردار معدن خرشک، به دستور قضائی بازداشت شد.

وی افزود: متولیان دستگاه قضا در رودبار با تشکیل کمیته نظارت بر عملکرد معادن، به صورت شبانه روزی فعالیت‌های معاون را پایش می‌کنند.

دادستان رودبار با اشاره به سهم ۷۰ درصدی رودبار در برخورداری از معادن استان گیلان، گفت: به جد عملکرد معادن زیر زره بین دستگاه قضا در شهرستان است و با متخلفین در این حوزه بشدت برخورد می‌شود.

بشری به وضعیت بحرانی رانش زمین در خرشک رودبار اشاره کرد و گفت: بدون شک با مسببان این فاجعه انسانی که باعث خدشه دار شدن طبیعت شدند، برخورد قاطع خواهد شد.

وی اضافه گرد: دادگستری شهرستان رودبار برای احقاق حقوق مردم بویژه اهالی خرشک از هیچ چیزی دریغ نخواهند کرد.

گفتنی است؛ رانش زمین در روستای خرشک رودبار از توابع بخش رحمت آباد و بلوکات این شهرستان موجب ترس و وحشت اهالی شده و حرکت قلوه سنگ‌های بزرگ در داخل روستا به تعدادی از خانه‌های مردم آسیب جدی وارد کرده است.

لازم به ذکر است؛ فعالیت معدن در این روستا و برداشت‌های نامتعارف در زمان‌های گذشته موجبات این رانش در روستا شده و نظم طبیعت روستا را بر هم زده است. فعالیت معدن مزبور در سال گذشته با پیگیری دستگاه قضا، متوقف شد.