نازنین ملایی قایقران ملی پوش گیلان توانست به عنوان پنجمین ورزشکار این استان سهمیه حضور در مسابقات المپیک توکیو را کسب کند.

نازنین ملایی پنجمین ورزشکار المپیکی گیلان شد

کلانشهر: مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این قایقران شایسته و ارزنده استان گیلان در رقابت های قایقرانی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه و انتخابی المپیک توکیو که در ژاپن برگزار شد ، در روئینگ تک‌نفره سنگین وزن بانوان ، مقام نایب قهرمانی را تصاحب و سرانجام موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شد.

مریم بخشی افزود: البته با توجه به کسب مقام نایب قهرمانی دیگر قایقران کشورمان در بخش مردان ، تیم روئینگ ایران صاحب یک سهمیه المپیک شد و فدراسیون قایقرانی ایران باید بین ۲ ماده‌ای که صاحب مدال نقره شده است، یک قایقران را برای حضور در المپیک معرفی کند که با کناره گیری دیگر قایقران ایران از حضور در المپیک، این سهمیه به نازنین ملایی قایقران برجسته استان گیلان تعلق گرفت.

پیش از این، علی آقامیرزایی در رشته کایاک قایقرانی ، آرمین هادی پور در رشته تکواندو ، محمد رهبری در رشته شمشیربازی اسلحه سابر تیمی و انفرادی و سارا بهمنیار نیز در رشته کاراته، از استان گیلان موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شدند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان ابراز امیدواری کرد: این پنج ورزشکار شایسته استان گیلان با قدرت در رقابت های المپیک توکیو حضور خواهند داشت تا با کسب مدال بتوانند به آرزوی بیش از ۶۰ ساله گیلان در کسب مدال المپیک خاتمه دهند.

بخشی خاطرنشان کرد: پیش از این فقط مرحوم محمود نامجو وزنه‌بردار نامی ایران و یکی از اسطوره های ورزش استان گیلان و کشور حدود ۶۰ سال پیش در ۲ دوره از رقابت های المپیک موفق به کسب مدال نقره و برنز شده بود.

نازنین ملایی قایقران گیلانی در رشته روئینگ فعالیت دارد، این قایقران برجسته استان گیلان تاکنون مدال ها و عناوین قهرمانی زیادی را در مسابقات کشوری و آسیایی کسب کرده که می توان به کسب مدال طلا در مسابقات کاپ آسیا و همچنین ۲ مدال نقره و برنز بازی های آسیایی اشاره کرد.

نظر شما:

security code