پیش بینی رئیس ستاد انتخابات کشور:

مشارکت در انتخابات ۴۰ درصد خواهد بود


۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۹:۲۶ | کد خبر: ۱۴۰۲۳ چاپ

 رییس ستاد انتخابات کشور گفت: طبق آخرین گزارش های موثق ارائه شده از جمله نظر سنجی ایسپا، نرخ مشارکت در انتخابات حدود ۴۰ درصد است.

مشارکت در انتخابات ۴۰ درصد خواهد بود

کلانشهر: جمال عرف در در همایش معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور که در محل وزارت کشور با دستور کار بررسی زمینه سازی هر چه مناسب تر برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سالجاری برگزار شد، با اشاره به این موضوع که انتخابات جلوه حضور مردم در تعیین سرنوشت سیاسی آن هاست، اظهار کرد: همه ما به عنوان مدیران سیاسی وظیفه داریم در چارچوب قانون، زمینه را برای برگزاری انتخاباتی امن و سالم در کشور فراهم کنیم.

 

 

معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر این مساله که اختلاف نظر و تفاوت دیدگاه امری طبیعی در سپهر سیاست است، افزود: حد و معیار حل و فصل اختلافات، قانون است و برای همین تمام تلاش و دغدغه وزارت کشور بر اجرای مرّ صحیح قانون است.

 

وی با اشاره به اهمیت آموزش کار با صندوق الکترونیکی گفت: با توجه به این که تقریبا در همه کلانشهرهای کشور صندوق الکترونیکی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ضرورت آموزش این صندوق در نحوه رای دهی تا شمارش آرا ضروری است و در این خصوص باید نهایت دقت و حساسیت به کار گرفته شود.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر این که وظیفه ذاتی وزارت کشور، برگزاری انتخاباتی امن و سالم است، گفت: در امر خطیر مشارکت هم وزارت کشور اهتمام جدی طی یک سال اخیر داشته است. برگزاری نشست های متعدد با فعالان سیاسی، احزاب، مدیران رسانه ها و اجزای جامعه مدنی از جمله تلاش های وزارت کشور در جلب مشارکت عمومی و رونق بخشی به انتخابات است.

 

معاون وزیر کشور با بیان اینکه باید تمام ظرفیت ها برای افزایش مشارکت در کشور به کار گرفته شود، گفت: فعال ساختن گروه های مرجع و معتمد در شرایط پیش رو می تواند به اندازه خود به افزایش شور و نشاط در انتخابات کمک کند.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور با تشریح این موضوع که طبق آخرین گزارش های موثق ارائه شده از جمله نظر سنجی ایسپا، نرخ مشارکت در حدود ۴۰ درصد است؛ گفت: باید تلاش کنیم که این نرخ مشارکت به درجه بالایی ارتقا یابد. مشارکت حداکثری ضامن اقتدار و ثبات ملی است.

 

معاون وزیر کشور با بیان این مساله که مردم منبع اصلی قدرت در نظام جمهوری اسلامی ایران هستند، تصریح کرد: رضایتمندی مردم و حضور حداکثری آن ها در صحنه انتخابات، زمینه ساز تقویت و انسجام اجتماعی بیشتر کشور خواهد بود.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به ضرورت توجه مدیران سیاسی به نه تنها روز انتخابات بلکه به فردای ۲۸ خرداد اشاره کرد و گفت: آینده نگری وجه تفاوت اصلی میان یک مدیر راهبرد نگر با یک مدیر صرفا اجرایی است.

 

عرف با اظهار اینکه امید داریم نتیجه همه تلاش ها معطوف به تقویت وحدت و انسجام ملی باشد، گفت: تجلی این وحدت باید در بعد از انتخابات دیده شود و جامعه و نظام سیاسی با پشت سرگذاشتن انتخابات به مسیر متعالی خود ادامه دهد.

 

معاون سیاسی وزیر کشور خطاب به معاونین سیاسی استانداری های سراسر کشور تاکید کرد: رعایت قانونمداری و بی طرفی، سرلوحه همه حرکت ها و برنامه ها باشد و این طور نباشد که خدای ناکرده شائبه سیاسی کاری و عدم بی طرفی در رفتار سیاسی مدیران دیده شود.

 

وی در این خصوص گفت: وزیر کشور به صورت جدی تاکید بر این مساله دارند که هر مدیر میانی که بی طرفی را در عرصه انتخاباتی رعایت نکند، از سمت خود در اسرع وقت معزول شود.

 

رئیس ستاد انتخابات کشور در پایان خاطر نشان کرد: باید با همدلی و هم افزایی ظرفیت ها بتوانیم انتخاباتی سالم، امن و پرشور در ۲۸ خرداد ماه سال جاری برگزار کنیم.

نظر شما:

security code