مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از مرحله پنجم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن استان در شهرهای رشت و صومعه سرا خبرداد.

ثبت نام مسکن ملی در دو شهر گیلان آغاز شد + شرایط ثبت نام

کلانشهر: ماکان پدرام در جمع خبرنگاران گفت: مرحله پنجم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن استان گیلان امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ماه آغاز شده و سهم گیلان برای ثبت نام در این مرحله تعداد ۹۰۰ واحد برای شهرهای رشت و صومعه سرا است.

 

 

وی افزود: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از امروز به مدت یک هفته از طریق نشانی اینترنتی https://tem.mrud.ir «سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکن» ثبت نام کنند.

 

پدرام با اشاره به جزییات ساخت مسکن ملی گفت: براساس شیوه نامه طرح مسکن اقدام ملی، هزینه ساخت با آورده متقاضی است و قیمت هر مترمربع بر مبنای قیمت تمام شده لحاظ می‌شود.

 

وی یاد آور شد: افرادی که در مراحل قبل ثبت نام کرده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده اند چنانچه در بازه زمانی اعلام شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می‌توانند در این مرحله ثبت نام کنند.

 

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان درخصوص شرایط متقاضیان برای ثبت نام گفت: با توجه به قانون ساماندهی این طرح، سبز بودن فرم (ج) یعنی عدم استفاده متقاضی و افراد تحت تکفل از زمین مسکونی، واحد مسکونی و یا امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تامین مسکن، داشتن سابقه سکونت ۵ ساله در محل مورد نظر، سرپرست خانوار یا متاهل بودن و خودسرپرست بودن زنان مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن از جمله شرایط در نظر گرفته شده است.

 

وی گفت: برای گیلان ساخت ۱۲ هزار و ۳۹۲ واحد طرح اقدام ملی مسکن پیش بینی شده است و تاکنون ۱۲ هزارو ۸۵۶ متقاضی ثبت نام کرده‌اند که از این میزان ۱۴۷۸ متقاضی حایز شرایط بوده‌اند.