برادرکُشی در نازی آباد


۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۲:۵۵ | کد خبر: ۱۴۱۸ چاپ
برادرکُشی در نازی آباد

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مردی که اقدام به قتل برادرش در منطقه نازی آباد تهران کرده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز سه شنبه هفته گذشته‬ وقوع یک فقره فوت مشکوک در خیابان بهمنیار به کلانتری ۱۳۰ نازی آباد اعلام و با حضور مأموران در محل و تأیید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم ویژه قتل ارجاع شد.

در همین راستا نیز پرونده مقدماتی با موضوع فوت مشکوک تشکیل و تحقیقات در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. در تحقیقات مقدماتی، برادر کوچک متوفی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: امروز صبح قرار بود تا فرش داخل اتاق خواب را برای شستشو به قالیشویی بفرستیم؛ برای برداشتن فرش به داخل اتاق خواب رفتم که متوجه شدم برادرم به نام ناصر ۳۶ ساله نفس نمی‌کشد و به همین علت موضوع را به برادر دیگرم به نام قاسم و مادرم اطلاع دادم؛ ناصر را به داخل حمام منتقل کردیم تا شاید با شستن سر و صورتش به هوش آید اما او نفس نمی‌کشید و پس از آن متوجه شدم او فوت کرده است که بلافاصله موضوع را به اورژانس و پلیس اطلاع دادیم.

 

در شرایطی که اعضای خانواده متوفی مدعی بودند او به مرگ عادی فوت کرده، اما پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی و برابر نظریه تیم پزشکی مشخص شد که آثار کبودی ناشی از درگیری بر روی بدن متوفی کاملاً مشهود بوده و علت مرگ نیز ناشی از انسداد مجاری تنفسی گزارش شد.

همزمان با اعلام نظریه پزشکی قانونی مبنی بر وقوع جنایت، کارآگاهان در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که متوفی علاوه بر دو برادری که در تحقیقات اولیه حضور داشتند، برادر دیگری به نام غلامرضا ۴۰ ساله دارد که خانواده در مدت تحقیقات هیچ اشاره‌ای به او نداشتند. در ادامه مشخص شد که غلامرضا اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر دارد و از زمان اعلام خبر فوت برادرش دیگر دیده نشده است.

با توجه به شواهد، دلایل و قرائن به دست آمده، دستگیری غلامرضا در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت تا سرانجام در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان وقوع جنایت یعنی در تاریخ ۲۲ اسفندماه‬ غلامرضا دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. او در تحقیقت اولیه منکر هرگونه درگیری و ارتکاب جنایت شد اما پس از شناسایی آثار ناشی از درگیری بر روی بدنش به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل برادر خود اعتراف کرد.

غلامرضا در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: به همراه ناصر در اتاق خوابیده بودیم. صبح روز حادثه و ‬ پس از بیدار شدن از خواب به سراغ ساک دستی‌ام رفتم تا از قرص‌های ترک اعتیاد استفاده کنم اما هیچ قرصی داخل ساک نبود. متوجه شدم که ناصر تمامی قرص‌ها را برداشته و استفاده کرده است. ناصر دراز کشیده و در حال سیگار کشیدن بود؛ از او خواستم تا قرص‌ها را به من پس دهد که در ادامه با یکدیگر درگیر شدیم؛ روی سینه‌اش نشسته و گلویش را فشار دادم تا اینکه از ناحیه بینی و دهان دچار خونریزی شد. بسیار ترسیده بودم و حال طبیعی نداشتم، زمانی متوجه اتفاق شدم که برادر کوچکترم برای بردن فرش وارد اتاق شد و فریاد زد که ناصر نفس نمی‌کشد. تصمیم گرفتیم تا موضوع را به صورت مرگ عادی نشان دهیم اما پلیس متوجه واقعیت شد و دستگیر شدم.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

نظر شما:

security code