ثبت بهترین تعطیلات در تونل جنگلی و طویل ترین پل  چوبی طبیعی در گیلان

تونل جنگلی روستای صفرابسته و نیز پل چوبی پارک جنگلی کیاشهر 2 منطقه بکر و دیدنی در شهرستان آستانه اشرفیه است که از دیدنی ترین مناطق در ایام تعطیلات نوروزی برای گردشگران است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، تونل جنگلی روستای صفرابسته و نیز پل چوبی پارک جنگلی کیاشهر 2 منطقه بکر و دیدنی در شهرستان آستانه اشرفیه است که از دیدنی ترین مناطق در ایام تعطیلات نوروزی برای گردشگران است.

  تونل جنگلی روستای صفرابسته گیلان 

 

در شهرستان آستانه اشرفیه و در 12 کیلومتری شمال شرق این شهرستان در مسیر به سمت بندر کیاشهر روستایی به نام صفرابسته قرار دارد که خود جزو جاذبه های گردشگری این شهرستان محسوب می شود.

روستای صفرا بسته در بخش کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه قرار دارد. این روستا دارا طبیعتی بکر و زیباست که در فصل های بهار و پاییز با وجود رنگ های متفاوت چشم ها را نوازش می دهد. صفرابسته داری سه قسمت بالامحله، پایین محله و میان محله است.تونل جنگلی صفرابسته که به آن پارک جنگلی نیز گفته می شود در این روستا وجود دارد.

این پارک که به دلیل قرار گرفتن در کنار روستای صفرابسته به این نام شناخته شده است به دلیل وجود انواع درختان در اطراف جاده و آمادن برگ های این درختان بر روی جاده به تونل جنگلی نیز مشهور است.

از پوشش های گیاهی که در این پارک وجود دارد می توان به ارگ، صنوبر گیلان، بید، تبریز، طوس و … اشاره کرد و حیواناتی مانند خوک، روباه و شغال نیز در این پارک قابل مشاهده است.

  این پارک چنگلی در مسیر روستای های صفرا بسته و روستای ایکومچال قرار دارد. برای دسترسی به این پارک می توانید وارد مسیر بندر کیاشهر شوید .12 کیلومتری شمال شرق آستانه اشرفیه است.

فضای زیبا و منحصر به فرد منطقه در کنار سکوت آرامش بخش آن منجر به ثبت بهترین لحظات برای گردشگران می شود.

  طویل ترین پل‌های چوبی طبیعی در گیلان 

پارک جنگلی به دلیل قرارگیری در کنار مرداب طبیعی، پل چوبی و ساحل دریا منظره ای جذاب و دلپذیر رو به وجود آورده که مسافران و گردشگران می توانند ساعاتی خوش را در آن بگذرانند. 

در جنوب دریای خزر در استان گیلان جایی که رودخانه خروشان سپیدرود در بندر کیاشهر به این دریا می پیوندد جنگلی کوچک اما دیدنی خودنمایی می کند. این محدوده جنگلی 18 هکتاری، امروزه در داخل شهر ساحلی بندر کیاشهر به پارک جنگلی تبدیل شده است. این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می شود.

عمده پوشش گیاهی پارک جنگلی کیاشهر از درختان توسکای ساحلی تشکیل شده است که تقریبا به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارند. در برخی از نقاط آن نیز گیاهان بالا رونده با ساقه های در هم پیچیده ضمن ایجاد زیبایی وحشی، نمایی از جنگل طبیعی و چشم نواز را به وجود آورده است. قرارگیری پارک جنگلی کیاشهر در کنار مرداب طبیعی، پل چوبی و ساحل دریا منظره ای جذاب و دلپذیر را به وجود آورده است که مسافران و گردشگران می توانند ساعاتی خوش را در آن بگذرانند. این همجواری جنگل، مرداب و دریا مجموعه ای از زیبایی های طبیعی را در این منطقه به وجود آورده است که اگر بگوییم در خاورمیانه بی همتا و در دنیا کم نظیر است سخن به گزاف نگفته ایم.

این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر، از جنوب به بافت شهری، از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می شود. عمده پوشش گیاهی این پارک از درختان توسکا ساحلی تشکیل شده که به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارند. در برخی از نقاطش هم گیاهان بالا رونده با ساقه های در هم پیچیده ضمن ایجاد زیبایی وحشی، نمایی از جنگل طبیعی و چشم نواز رو به وجود آورده است.

در سال های اخیر لزوم توجه به گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و سالم اهمیت پارک جنگلی بندر کیاشهر را در استان گیلان بیش از پیش نمایان ساخته است. اهمیتی که پس از به بهره برداری رسیدن پل بزرگ کیاشهر و احیای خط ساحلی دریای خزر نمایان تر شده است.

وجود مرداب در کنار پارک جنگلی ذوق هر بیننده‌ای را بر می‌انگیزاند. پل چوبی یکی از طویل ترین پل‌های چوبی طبیعی در گیلان است که به دریا منتهی می‌شود.

دو طرف این پل نی زارهایی دارد که در فصل بهار و تابستان یک مسیر سبز رنگ و در فصل پاییز و زمستان یک مسیر خاکستری رنگ را برای شما رنگ آمیزی می‌کند. این مسیر حتی برای شب هم با امکانات کامل که شامل یک مسیر چراغانی شده است برای مسافران تزیین شده تا در طول شب هم از این مسیر زیبا دیدن می کنند.