۴۴ کودک سرطانی در رشت با موفقیت درمان شدند


۱۴۰۰/۰۴/۰۱ - ۱۵:۱۳ | کد خبر: ۱۴۳۶۰ چاپ

رئیس مرکز آموزشی درمانی 17شهریور رشت از قطع درمان موفق 44 کودک مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج در این مرکز آموزشی درمانی طی سال گذشته خبر داد.

۴۴ کودک سرطانی در رشت با موفقیت درمان شدند

کلانشهر: دکتر سعید سادات منصوری امروز در جمع خبرنگاران از ارائه خدمت به ۱۳۱ کودک مبتلا به بیماری سرطان در سال ۱۳۹۹ خبر داد و اظهار کرد: با عنایات خداوند و تلاش بی‌وقفه اساتید پزشکی و کادر مجرب پرستاری مرکز تخصصی کودکان ۱۷ شهریور، ۴۴ کودک تحت شیمی‌درمانی نیز در همین برهه زمانی با موفقیت قطع درمان شدند.

 

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰ مورد جدید کودکان مبتلا به سرطان به بخش آنکولوژی و هماتولوژی بیمارستان ۱۷ شهریور مراجعه کردند، افزود: دو نفر نیز جهت انجام پیوند سلول‌های بنیادی به تهران معرفی شده بودند که خوشبختانه درمان آن‌ها نیز با موفقیت انجام شده است.

 

رئیس مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۷ شهریور رشت با اشاره به کمک خیران در جهت مداوای بیماران در این مرکز گفت: از صندوق خیریه بیمارستان، بالغ‌بر دو میلیارد و ۳۷۹ میلیون ریال کمک‌های مالی به بیماران بهبودیافته صورت گرفته که انتظار می‌رود با مشارکت بیشتر خیرین و نیکوکاران در این زمینه بتوان مساعدت‌های بیشتری به این بیماران انجام داد.

 

سادات منصوری با اشاره به سایر خدمات درمانی ارائه‌شده به بیماران در این مرکز تصریح کرد: در سال گذشته یک‌هزار و ۲۱۹ نفرروز شیمی‌درمانی سرپایی و یک‌هزار و ۹۲۲ نفرروز شیمی‌درمانی بستری در مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی ۱۷ شهریور انجام شده است.

نظر شما:

security code