هنرمند کل بار مصرفی برق در ادارات گیلان را ۵۰ مگاوات اعلام کرد و گفت: وضعیت خاموشی‌های برق در گیلان از ۱۵ تیر وخیم‌تر می‌شود.

خاموشی های برق در گیلان از ۱۵ تیر وخیم تر می شود/ صدور اخطاریه قطع برق برای ۴۰ اداره
کلانشهر: «محمد اسماعیل هنرمند» امروز (شنبه پنجم تیر) در جلسه شورای اداری استانداری گیلان و تودیع و معارفه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان اظهار داشت: کل بار مصرفی برق در ادارات گیلان ۵۰ مگاوات است از طرفی وضعیت خاموشی‌های برق در گیلان از ۱۵ تیر وخیم‌تر می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با بیان اینکه صرفه‌جویی در مصرف برق توسط ادارات استان باید در دستور کار قرار داشته باشد یادآور شد: برای تامین برق کشور ازسوی وزارت نیرو برای هر استانی سقفی تعیین شده است بنابراین با مدیریت مصرف باید میزان مصرف برق استان را کاهش داده و مدیریت کنیم تا اختلالی درکشور ایجاد نشود.

 

 

هنرمند همکاری و مشارکت بخش صنایع و کشاورزی استان گیلان با شرکت توزیع برق در جهت مصرف بهینه برق و جلوگیری از خاموشی‌ها را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: طبق اعلام کشوری ما باید حداقل ۵۵۰ مگاوات خاموشی برق را در گیلان اعمال کنیم اما با مدیریتی که داشتیم اجازه ندادیم تا این سقف تعیین شده در استان اتفاق بیافتد.

 

وی استفاده از ظرفیت نیروگاه‌های آبی جهت تولید برق را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر اینکه به علت کمبود منابع آبی همین امروز سد کارون ۳ از مدار خارج شد و دیگر قابل استفاده نیست افزود: از سه شنبه هفته پیش در گیلان مدیریت خوبی داشتیم و به واسطه آن شاهد خاموشی کمتری در استان بودیم.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان دستور استاندار گیلان برای تغییر ساعات کاری ادارات استان را زمینه‌ساز صرفه‌جویی در مصرف برق دانست و ضمن تشکر از این اقدام اذعان کرد: کل بار مصرفی ادارات گیلان ۵۰ مگاوات برق است که با تغییر ساعات کاری در مصرف چیزی حدود ۲۰ مگاوات صرفه‌جویی کردیم.

 

هنرمند از صدور اخطاریه برای ۴۰ اداره استان گیلان جهت قطع برق سخن گفت و خاطرنشان کرد: در مدت اخیر برخی ادارات گیلان با اتخاذ روش‌هایی در مصرف برق خود صرفه‌جویی کردند و برق برخی ادارات استان هم با وجود همه اخطاریه‌هایی که از سوی شرکت توزیع برق صادر شده بود به علت مصرف بالا قطع شد.

نظر شما:

security code