سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۴۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در یک کارخانه متروکه در شهرستان بندرانزلی خبر داد.

کشف ۴۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در یک کارخانه متروکه در بندرانزلی
کلانشهر: فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۴۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در یک کارخانه متروکه در شهرستان بندرانزلی خبر داد.

 

سردار عزیزاله ملکی به تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس در برخورد با مفسدان اقتصادی اشاره کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی در برخورد با فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه پس از اقدامات همه جانبه پلیسی، فردی که در کارخانه متروکه خود در شهرستان «بندرانزلی» اقدام به استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال کرده مورد شناسایی قرار گرفت، افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از هماهنگی قضائی به این مکان اعزام شدند.

 

فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۴۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در بازرسی از این کارخانه خبر داد و بیان داشت: در این راستا متهم ۶۰ساله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

 

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کارشناسان ارزش دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال کشف شده را ۶۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

 

سردار ملکی در پایان با تاکید بر اینکه مبارزه با مفسدان اقتصادی از اولویت‌های اصلی نیروی انتظامی است و پلیس با قاطعیت با متخلفان و مجرمان برخورد می‌کند، عنوان داشت: فعالیت غیرمجاز مزارع استخراج ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق‌رسانی می‌شود.