مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: از امروز تا پنجشنبه به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها کاهش نسبی دما رخ می دهد و متوسط دما سه تا پنج درجه سلسیوس کاهش می یابد.

کاهش ۳ تا ۵ درجه ای دمای گیلان/ وقوع رگبار و رعد و برق

کلانشهر: محمد دادرس آسمان استان را صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش ابر و وزش باد دانست و اظهار کرد: منجیل با ۳۷ درجه سلسیوس و اسب وونی با ۲۳ درجه سلسیوس به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط استان هستند.

 

 

وی بیشینه و کمینه دمای هوای رشت را به ترتیب ۳۴ و ۲۶ درجه سلسیسوس دانست و افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار هوای گرم طی امروز در منطقه است، اما با فعالیت جریانات کم و بیش ناپایدار به تناوب در پاره ای از مناطق استان شرایط برای افزایش ابر، وزش باد، رگبار باران و رعد و برق فراهم می شود.

 

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه در مناطق مستعد احتمال تگرگ تا پایان هفته به ویژه پنجشنبه وجود دارد، تصریح کرد: از امروز تا پنجشنبه به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها کاهش نسبی دما رخ می دهد و متوسط دما سه تا پنج درجه سلسیوس کاهش می یابد.

 

دادرس، از احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها خبر داد و متذکر شد: افزایش ارتفاع موج از چهارشنبه تا صبح جامعه ادامه خواهد داشت.