معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه رتبه‌بندی معلمان تا پایان دولت دوازدهم عملیاتی می‌شود گفت: در نشستی با رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام شد مشکلی برای اجرای رتبه‌بندی معلمان وجود ندارد و هر بودجه‌ای در این زمینه نیاز باشد تامین خواهد شد.

رتبه بندی معلمان تا پایان دولت دوازدهم عملیاتی می شود

کلانشهر: قاسم احمدی لاشکی شبانگاه سه شنبه در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش استان کرمان از موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رتبه بندی معلمان خبر داد.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس به صورت حضوری اولویت اصلی وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده است اظهار داشت: در صورتی که معلمان واکسینه شوند مدارس برای سال تحصیلی آینده به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی خواهند شد.

 

احمدی لاشکی تصریح کرد: بازگشایی مدارس بهترین تصمیم برای سال تحصیلی آینده در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه باید در مدارس انسان هایی در طراز جمهوری اسلامی ایران را تربیت کنیم گفت: سپهبد شهید سلیمانی تربیت یافته مدارس و معلمان است و استعداد ذاتی، والدین، جامعه و دوستان نیز نقش موثری در موفقیت و سربلندی این بزرگوار داشتند.

وی با بیان اینکه مستندسازی املاک آموزش و پرورش یکی از مهمترین راهبردهای وزارت آموزش و پرورش است اظهار داشت: خوشبختانه تعامل خوبی بین ثبت و اسناد و بنیاد مسکن برای تحقق این مهم صورت گرفته و اگر ما در ادارات آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها و مناطق تلاش نکنیم مدیون هستیم.

وی به ساماندهی ۸۸ هزار نفر نیرو در آموزش و پرورش کشور به استناد تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس اشاره کرد و افزود: با جدیت دغدغه های استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی، نیروهای قرآنی و پیش دبستانی را پیگیری می کنیم.

احمدی لاشکی از اقدامات موثر و ماندگار انجام شده در آموزش و پرورش استان کرمان در چند سال اخیر تقدیر کرد و گفت: ساخت مدارس و اقدامات اثربخش آموزشی و پرورشی در این استان مصداق عینی مدیریت جهادی است.

وی تعامل و همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آموزش و پرورش این استان را در کشور بی نظیر دانست و بیان کرد: کرمان یکی از استانی هایی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی دغدغه ها و مشکلات آموزش با جدیت پیگیر ی می کنند این تعامل و همکاری نقش موثری در کاهش چالش ها و آسیب ها داشته و دارد.

احمدی لاشکی گفت: در مجموع آموزش و پرورش استان کرمان در شاخص های عمومی و اختصاصی رشد قابل توجهی داشته و زحمات همکاری فرهنگی این استان پهناور قابل تقدیر است.