پوکی استخوان را با این مکمل ها مهار کنید


۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۹:۵۵ | کد خبر: ۱۴۵۰۸ چاپ

پوکی استخوان از مهم ترین ناراحتی های استخوان است. پوکی استخوان مخصوص افراد سالمند نیست. تغذیه درست در پیشگیری از پوکی استخوان موثر است. پوکی استخوان را با مصرف برخی از مکمل‌ها هم می توان به تاخیر انداخت. مکمل‌های ترکیبی کلسیم و ویتامین دی برای مبتلایان به پوکی استخوان مفید است.

پوکی استخوان را با این مکمل ها مهار کنید

کلانشهر: یک متخصص بیماری‌های استخوان و مفاصل گفت: برای بیماران مبتلا به پوکی استخوان، مصرف مکملهای ترکیبی کلسیم و ویتامین D3 تجویز می‌شود.

 

دکتر سیروس رضایی اظهار داشت: تاثیر مکملهای ترکیبی کلسیم و ویتامین D3 بر بهبود پوکی استخوان مشهود است، لذا برای بیمارانی که از کاهش تراکم استخوانی یا استئوپروز رنج می‌برند مصرف مکملهای ترکیبی کلسیم و ویتامین D3 تجویز می‌شود و در اکثر موارد شاهد بوده‌ایم که پس از دو ماه فرد درد را که نشانه اصلی پوکی استخوان است کمتر احساس می‌کند.

 

وی گفت: هر چند نمی توان گفت که بیماری به مانند پوکی استخوان با مصرف مکملهای ترکیبی کلسیم و ویتامین D3 بهبودی کامل می یابد، اما نقش این مکملها در کاهش دردها و بهبود شرایط بیمار کاملا ملموس و مشهود است.

 

 

دکتر رضایی در ادامه تصریح کرد: البته باید توجه شود که قبل از مصرف مکملهای ویتامینی، بیماری فرد باید به درستی تشخیص داده شود زیرا در صورتی که مکملهای ویتامین بدون علت تجویز شود می تواند برای سلامتی فرد مضر باشد و شخص را دچار هایپر ویتامینوز کند.

 

وی در خاتمه اظهار داشت: اگر ویتامینها و دیگر مواد از طریق مکمل ها و بیش از حد مورد نیاز بدن باشد می تواند اختلالات عدیده ای را برای فرد بوجود آورند.

نظر شما:

security code