رئیس اداره شیلات رودسر خبر داد:

رشد ۲ برابری اجرای طرح های آبزی پروری در رودسر/فعالیت ۱۴۰ مزرعه


۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۴ | کد خبر: ۱۴۶ چاپ
رشد ۲ برابری اجرای طرح های آبزی پروری در رودسر/فعالیت ۱۴۰ مزرعه

رئیس اداره شیلات رودسر با اشاره به رشد دو برابری اجرای طرح‌های آبزی‌پروری در این شهرستان گفت: تعداد مزارع پرورش ماهی رودسر امسال به ۱۴۰ افزایش یافته است.

به گزارش کلانشهر و به نقل از مهر، علی اکبر قربان نیا به روند توسعه طرح‌های آبزی‌پروری در شهرستان رودسر اشاره و اظهار کرد: تولید مزارع پرورش ماهی این شهرستان در سال گذشته ۵۰۰ تن بوده که این رقم در سال جاری به یک هزار و ۱۰۰ تن افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته افزایش دو برابری در میزان تولید داشته ایم، افزود: شهرستان رودسر دارای ۹۵ مزرعه پرورش ماهی است که تعداد آن در سال جاری به ۱۴۰ مزرعه رسیده که بیشتر این مزارع، مزرعهپرورش ماهیان سردآبی است.

قربان‌نیا با اشاره به اینکه به متقاضیان در این زمینه تسهیلات پرداخت می شود، گفت: امسال برای اجرای ۲۵ طرح حدود ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در کارگروه سرمایه گذاری و اشتغال شهرستان رودسر در حوزه اشتغال فراگیر پرداخت شده است.

رئیس اداره شیلات رودسر به وجود پتانسیل‌های آبی در این شهرستان اشاره و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل استقبال مردم از اجرای این طرح‌ها وجود اراضی مورد نیاز و بهره‌برداری بهینه از منابع آبی است.

وی با بیان اینکه با توجه به تولید مطلوب قزل آلا در هر متر مکعب، پرورش این ماهی از استقبال بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: در صورت مکانیزه شدن مزارع پرورش ماهی، ظرفیت تولید را می توان تا ۳۰ درصد افزایش داد.

قربان‌نیا با اشاره به تصویب ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی اعتبار برای اجرای دو طرح جدید مکانیزه ۶۰ و ۱۵۰ تنی قزل آلا در شهرستان رودسر، ادامه داد: با تامین اعتبارات بانکی این طرح‌ها اجرایی می شوند.

وی به احداث ۳ طرح در دست اجرای مکانیزه ماهیان خاویاری در مناطق روستایی بخش مرکزی شهرستان رودسر نیز اشاره و بیان کرد: این طرح‌ها بزودی به بهره‌برداری خواهند رسید. 

نظر شما:

security code