آمریکا: آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم


۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۰۹:۵۱ | کد خبر: ۱۴۷۱۴ چاپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از آمادگی کشورش برای بازگشت به دور هفتم مذاکرات وین در خصوص برجام خبر داد.

آمریکا: آماده بازگشت به مذاکرات وین هستیم

کلانشهر: به نقل از روسیاالیوم، "ند پرایس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور آماده هفتمین دور مذاکرات وین است.

 

وی افزود که به محض تعیین تاریخ، نماینده ویژه آمریکا و هیئت مربوطه آماده بازگشت به وین هستند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: آمادگی داریم بدون محدودیت زمانی به دور هفتم مذاکرات غیرمستقیم با ایران برگردیم. این ایران است که باید برای دور هفتم مذاکرات تصمیم بگیرد.

 

پرایس گفت که آمریکا ضرب‌ الاجلی برای مذاکرات وین تعیین نکرده اما آنتونی بلینکن وزیر خارجه گفته است که تأخیر افتادن در ادامه مذاکرات و پیشرفت ایران در فعالیت‌های هسته ای می تواند بر تصمیم آمریکا بر بازگشت به توافق هسته ای سال 2015 تأثیرگذار باشد.

 

 سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه روز دوشنبه گفت که باتوجه به پیشرفت‌های حاصله میتوان این ارزیابی را ارائه نمود که به پایان مذاکرات وین نزدیک شده‌ایم.

 

وی افزود: برخی موضوعات حل‌نشده کماکان باقی است، ولی آنچه که اهمیت دارد این است که وزن موضوعات حل‌شده خیلی بیشتر از مسائل حل‌نشده است. ما مسیر زیادی را تاکنون طی کرده‌ایم اما این راه باقی مانده از مسیر، مسیر ساده‌ای نخواهد بود. امیدواریم طرف‌های مقابل بتوانند تصمیمات خود را اتخاذ کنند، در این صورت ما نیز می‌توانیم به توافقی دست یابیم که مطلوب همگان خواهد شد.