سید عبدالله طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل اظهار کرد: پیرو هماهنگی های قضایی و انتظامی از استان آذربایجان شرقی،با صدور دستور قضایی و بررسی ها و پایش های دقیق اطلاعاتی توسط عوامل انتظامی استان اردبیل،کودک ۳ ساله تبریزی از چنگال آدم ربایان در اردبیل نجات یافت‌.

نجات کودک ۳ ساله از چنگال آدم ربایان در کمتر از ۳۰ ساعت
کلانشهر: طباطبایی ادامه داد: این آدم ربایان به بهانه مامور گاز در روستای شیخ حسن تبریز وارد منزل شده و کودک ۳ ساله را ربوده و او را به استان اردبیل انتقال داده بودند.

از لحظه دریافت گزارش،دستور قضایی توسط دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل صادر شد و موضوع در دستور کار عوامل انتظامی استان اردبیل قرار گرفت.

در این رابطه در کمتر از ۳۰ ساعت بعد اعلام گزارش وقوع جرم،یکی از متهمین اصلی دستگیر شدند و افراد دخیل در این موضوع نیز تحت تعقیب قضایی هستند.

 

کودک ۳ ساله ربوده شده نیز در صحت و سلامت کامل تحویل خانواده اش در شهرستان تبریز شد.

امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است و دستگاه قضایی در تعامل با نیروهای نظامی و انتظامی با مجازات سنگین و بازدارنده‌ با اخلال‌گران نظم و امنیت عمومی جامعه برخورد می کند.

 

جزئیات کودک ربایی از زبان پدر

پدر این کودک در تشریح شرایط ربوده شدن کودک گفت: ربایندگان با عنوان مأمور اداره گاز وارد حیاط منزل شدند و با ضرب و شتم کودک و مادربزرگ خانواده، کودک را از منزل خارج کرده و پا به فرار گذاشتند.

 

سردار حسین عبدی، فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه از لحظه دریافت خبر، پلیس وارد عمل شد، اظهار داشت: با ورود پلیس، عرصه بر آدم ربایان تنگ شد و نهایتاً امروز با هماهنگی قضایی و انتظامی با استان اردبیل، در کمتر از 30 ساعت کودک ربوده شده صحیح و سالم آزاد شد.

 

وی افزود: متهم اصلی این آدم ربایی دستگیر و بقیه افراد مرتبط و همدستان وی هم تحت تعقیب هستند و به زودی همه دستگیر می‌شوند.

 

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی، با تشریح انگیزه‌های اولیه آدم ربایی گفت: بررسی‌های اولیه حاکی از این است که انگیزه این آدم ربایی مسائل مالی است.

 

طراح و برنامه ریز این آدم ربایی، باجناقِ پدرِ این طفل است که فکرش را هم نمی‌کرد به این سرعت شناسایی و دستگیر شود و می‌گوید اگر این فکر را می‌کردم، هرگز دست به این کار نمی‌زدم.

 

نیروی انتظامی که در پاسی از شب، با عملیات موفق، این آدم ربایان را دستگیر و به تبریز بازگردانده بود، این کودک را در میان استقبال مردم روستای «شیخ حسن» تبریز تحویل خانواده می‌دهد که در این ساعات شب، همه مردم این روستا به استقبال آمده و با روی دست گرفتن کودک، شعار «نیروی انتظامی، تشکر تشکر» را سر دادند و از اقتدار و سرعت عمل نیروی انتظامی قدردانی کردند.

 

این حادثه تلخ با آزادی کودک به کام مردم شیرین شد و پلیس حافظ امنیت مردم خواهد بود و به متخلفان اجازه نخواهد تا در این استان عرض اندام کنند.