استاندار گیلان خبر داد:

آمادگی گیلان برای حضور 17میلیون گردشگر نوروزی


۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۳:۲۵ | کد خبر: ۱۴۸۴ چاپ
آمادگی گیلان برای حضور 17میلیون گردشگر نوروزی

استاندار گیلان از آمادگی تمامی دستگاه های اجرایی و خدماتی استان برای حضور 17میلیون گردشگر نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در جمع خبرنگاران از آمادگی استان برای میزبانی از میهمانان نوروزی خبر داد و گفت:  بر اساس پیش بینی ها در نوروز98 شاهد افزایش شمار گردشگران ورودی به استان هستیم.

وی افزود: افتتاح راه آهن گیلان خود عاملی برای افزایش تعداد گردشگران نوروزی محسوب می شود.

 

سالاری با اشاره به ورود 9میلیون نفر روز گردشگر نوروزی در سالجاری اظهار کرد: پیش بینی می شود که این رقم در سال جدید افزایش قابل توجهی داشته باشد و تا 11الی12میلیون نفر روز برسد.

نماینده عالی دولت در گیلان از فراهم بودن بستر حضور 17میلیون گردشگر نوروزی در استان طی روزهای آتی خبر داد و یادآور شد:حدود 2هزار واحد تاسیسات گردشگری شامل هتل،متل،خانه مسافر و واحدهای بومگردی آماده ارائه خدمات اقامتی به مسافران است.

وی با بیان اینکه واحدهای بین راهی،واحدهای امدادی و جاده ای و همچنین واحدهای پذیرایی آمادگی کامل برای انجام خدمات در ایام نوروز دارند تصریح کرد: سعی شده تا تعداد این واحدهای خدمات رسان نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد و کیفیتی بهتر را ارائه دهد.

سالاری یادآور شد: همچنین برای کنترل بار ترافیکی در محورهای ورودی استان به ویژه رودبار تلاش شده تا با مدیریتی مطلوب و پیش بینی راهای جایگزین و دسترسی های تکمیلی آرامش و سهولت در جریان سفر برای مسافران نوروزی گیلان محقق شود. 

 

نظر شما:

security code