اقامت در پارک ها و کلیه تفرجگاه های استان گیلان ممنوع است

کلانشهر: حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط بحرانی بیماری کرونا در استان و حجم بالای ورود مسافر علی رغم توصیه های بهداشتی، هرگونه اقامت در پارک ها و تفرجگاه های استان ممنوع بوده و از اقامت افرادی که قصد برپایی چادر در این مناطق را دارند با هماهنگی نیروی محترم انتظامی ممانعت بعمل می‌آید.

وی در پاسخ به سوال چگونگی اجرای تورهای گردشگری اذعان داشت که کماکان اجرای تورهای گردشگری به مناطق قرمز و نارنجی ممنوع بوده و با کسانی که بدون توجه به شرایط کنونی اقدام به اجرای تور مینمایند برخورد خواهد شد.

آذرپور ضمن ابراز نگرانی از وضعیت بیماری کرونا در استان تصریح کرد که در حال حاضر تیم های گشت مشترک این اداره کل در تمامی شهرستان های استان مشغول بازرسی از واحدهای اقامتی تحت پوشش بوده و و از ادامه فعالیت واحدهایی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمینمایند جلوگیری میشود.

معاون گردشگری استان در پایان ضمن قدر دانی از زحمات بی وقفه کادر درمان از مردم و علاقه مندان به سفر خواست تا با توجه به وضعیت بحرانی استان از تردد و مسافرت های غیر ضروری در سطح شهرهای استان تا عادی شدن شرایط خودداری نمایند.

نظر شما:

security code