سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مجددا فعال شد


۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۹:۲۲ | کد خبر: ۱۵۱۱۲ چاپ

یک ماه بعد از اختلال سایبری در سایت‌های مربوط به وزارت راه و شهرسازی، سایت مربوط به ثبت نام وام ودیعه مسکن بار دیگر در دسترس متقاضیان قرار گرفت و مستاجران می‌توانند برای دریافت وام ودیعه اجاره ثبت نام کنند.

سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن مجددا فعال شد

کلانشهر: در پی اختلال سایبری در سیستم‌های کامپیوتری کارکنان ستاد وزارت راه و شهرسازی که ‌به دنبال آن پورتال وزارتخانه و سایت‌های زیر پورتال آن از دسترس خارج شد، از روز ۱۹ تیرماه امسال امکان ثبت نام وام ودیعه برای مستاجران فراهم نبود.

 

«محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی هفته گذشته اعلام کرد که به زودی با تلاش کارشناسان فنی وزارت راه و شهرسازی دسترسی به سایت های مربوط به ثبت نام مسکن می و وام ودیعه مسکن فراهم می شود.

 

امروز (شنبه ۱۶ مرداد) همه مشمولان وام ودیعه مسکن می توانند با مراجعه به سایت مسکن ملی برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کنند و منتظر باشند تا احراز صلاحیت آنها به صورت پیامکی اطلاع رسانی شود.

 

ثبت نام دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن از تاریخ اول تیرماه 1400 آغاز شد و بر اساس اعلام وزارت راه تمام مستاجرین واجد شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن از تاریخ مذکور به قسمت ثبت نام تسهیلات کمک ودیعه مسکن در سامانه به آدرس tem.mrud.it مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کردند.

 

در ابتدا قرار بود که مهلت ثبت نام تا پایان مهر ماه باشد اما طبق موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا با درخواست وزارت راه و شهرسازی، جاماندگان از وام ودیعه مسکن می‌توانند تا پایان مهرماه برای دریافت آن ثبت‌نام کنند.

 

ستاد ملی مبارزه با کرونا برای امسال با پرداخت وام ودیعه مسکن موافقت کرده است. بر همین اساس برای مستاجران واجد شرایط در تهران ۷۰ میلیون تومان، برای کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان وام ودیعه مسکن پرداخت می‌شود.