قهرمان المپیک توکیو گفت: چیزی از لحظه‌ی وارد شدن ضربه یادم نمی‌آید اما اکنون حالم خوب است. در رختکن از ورزشکار عربستان عذرخواهی کردم چون مسابقه را جلو بود و بعد از آن ضربه نفهمیدم که چه اتفاقی رخ داد. 

سجاد گنج زاده مدالش را به طور ویژه به مردم خوزستان تقدیم کرد

کلانشهر: سجاد گنج‌زاده پس از کسب مدال طلای المپیک در مورد لحظه مصدومیت خود، اظهار داشت: می‌دانم مسابقه را عقب بودم و تلاش می‌کردم مسابقه را برگردانم اما ضربه را یادم نمی‌آید، پزشکان گفتند مدال طلا گرفتم. بدنم بی‌حس شده بود و اصلا یادم نمی‌آید. ناراحتم که به این شکل مدال گرفتم.

 

وی ادامه داد: خدا را شکر می‌کنم چون برای این مدال خیلی زحمت کشیدیم. بهمن عسگری دوست نزدیکم متاسفانه نتوانست برسد. این مدال برای او، پورشیب و برای کل تیم کاراته است و کاراته لیاقت یک مدال طلای المپیک را داشت. 

 

قهرمان المپیک در مورد مصدومیت خود از ناحیه دست نیز خاطرنشان کرد: در آخرین مسابقه‌ای که حالت تمرینی داشت، دست چپم شکست. پزشکان گفتند باید جراحی شود اما مصمم‌تر از قبل تمرینات را ادامه دادم. این موضوع اصلا رسانه‌ای نشد چون خودم این را می‌خواستم. 

 

گنج‌زاده در مورد وضعیت کنونی خود گفت: حالم خوب است فقط مقداری سرم درد می‌کند. البته این اولین بار نیست که در چنین شرایطی قرار می‌گیرم و این اتفاق نه تنها برای من بلکه برای خیلی‌های دیگر در کاراته رخ داده است. ناراحتم از اینکه مسابقه به این شکل پیش رفت. 

 

وی در مورد صحبت‌های خود قبل از آغاز بازی‌ها که از مردم خواسته بود برای ورزشکاران دعا کنند و آنها را قضاوت نکنند، تاکید کرد: مردم با دعای خود به ما انرژی می‌دهند و اینکه من از آنها خواستم قضاوت نکنند به این دلیل است که هیچ ورزشکاری به بازی‌های المپیک نمی‌آید که شکست بخورد بلکه یک اشتباه ممکن است باعث شود نتیجه‌ای که می خواهیم به دست نیاید. هیچ ورزشکار و مربی‌ای دوست ندارد که در بازی‌های المپیک شکست خورده باشد. 

 

گنج‌زاده در پاسخ به این پرسش که ورزشکار عربستان از وی عذرخواهی کرد یا خیر، گفت: در رختکن من از ورزشکار عربستان عذرخواهی کردم چون مسابقه را جلو بود و بعد از آن نفهمیدم که چه اتفاقی رخ داد. 

 

ملی پوش کاراته ایران در مورد اینکه مدال خود را به چه کسی اهدا می‌کند، گفت: به مردم خوزستان، همه مردم ایران، به دوست خوبم بهمن عسگری و جامعه کاراته تقدیم می‌کنم. از شهرام هروی هم خیلی تشکر می‌کنم چون از جان خود مایه گذاشت تا این مدال به دست بیاید.

 

گنج زاده در ادامه و در نشست خبری در پاسخ به این سوال که گفته بود دوست دارد طور دیگری قهرمان شود، تصریح کرد: هر ورزشکاری دوست دارد مسابقه‌اش با برد تمام شود که متاسفانه من در فینال مصدوم شدم.امروز روز خوبی برای من بود. خوب شروع کردم و پله پله خوب پیش رفتم. مسابقات امروزم جزو بهترین مسابقاتی بود که در آن شرکت کرده بودم و باز هم خدارا شکر می‌کنم.

 

وی همچنین در خصوص اینکه کاراته فقط در همین دوره حضور داشت، عنوان کرد: اول اینکه خداراشکر می‌کنم فرصت حضور در المپیک را داشتم و این شانس نسل ما بوده که در المپیک باشیم.کاراته با این زیبایی‌ها لیاقت ماندن در المپیک را دارد و امیدوارم در المپیک بماند. از حس امروزم این را فهمیده‌ام که فشار المپیک طوری است که شاید ورزشکار نتواند خودش باشد اما من امروز خودم بودم و از این بابت خوشحالم. ما چند ماه دیگر قهرمانی جهان را در دبی داریم و امیدوارم تیم کشورمان باز قهرمان جهان شود و من هر تلاشی که بتوانم انجام می‌دهم.

نظر شما:

security code