معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ گیلانی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

گیلان در مرز بستری دو هزار بیمار مبتلا به کرونا؛ ۴۴ فوتی در ۲۴ ساعت!

کلانشهر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری شدن ۴۷۴ بیمار جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی گیلان به هزار و ۹۸۸ بیمار رسید.

دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به فوت ۴۴ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان افزود: با بستری ۱۶ بیمار بدحال در شبانه روز گذشته، هم اکنون ۳۲۵ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌های گیلان مملو از بیماران کرونایی ست گفت: خیز پنجم کرونا در گیلان با شیوع ویروس دلتا کرونا، سبب افزایش بی اندازه این بیماری در این استان شده و در صورتی که مهار نشود بیمارستان‌های گیلان توان ارایه خدمات به بیماران را نخواهد داشت.

 

 

همچنین انوش دهنادی مقدم، معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری هزار و ۹۵۰ بیمار در بیمارستان‌های استان گیلان، اظهار کرد: از این تعداد ۴۶۰ بیمار طی شبانه روز گذشته بستری شده‌اند.

وی به وخامت حال ۲۶۰ بیمار کرونایی بستری در مراکز درمانی استان گیلان اشاره کرد و گفت: روند ابتلاء و بستری و فوتی‌های کرونایی در استان گیلان همچنان صعودی و نگران کننده است.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بی توجهی شهروندان به توصیه‌های بهداشتی، رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک مهم‌ترین دلایل افزایش بیماران است، افزود: روزانه حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار آلودگی جدید به ویروس کرونا در استان گیلان رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه در صورت ادامه بی توجهی‌ها به رعایت دستور العمل های بهداشتی کنترل خیز پنجم سخت و مدت آن نیز افزایش خواهد یافت، اضافه کرد: در کشورهای دیگر مشاهده شد که پیک دلتا کرونا حتی تا سه ماه نیز طول بکشد.

دهنادی مقدم ادامه داد: اگر شهروندان رعایت نکنند این پیک در استان گیلان نیز طولانی خواهد شد.

نظر شما:

security code