رئیس جمعیت هلال احمر ضمن تشریح فعالیت‌های این سازمان در جهت مقابله با کرونا از رایزنی برای واردات واکسن تک دُز کرونا برای افراد زیر ۲۰ سال خبر داد.

رایزنی برای واردات واکسن کرونا برای زیر ۲۰ ساله ها توسط هلال احمر

کلانشهر: کریم همتی، درباره برنامه‌هایی که در قرارگاه عملیاتی کرونا پیگیری خواهد شد، گفت: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری و تاکیدات رئیس جمهوری، جمعیت هلال احمر مبنا را بر تقویت اقداماتی گذاشت که از قبل هم انجام می‌شد و قرارگاه عملیاتی ستادی و استانی تشکیل شد و محور کارهایی که جمعیت هلال احمر انجام می‌داد در ۱۹ بند به استان‌ها ابلاغ شد.

 

همتی تاکید کرد: با توجه به لزوم افزایش واردات واکسن تاکنون ۲.۲ تا ۲.۴ میبیون دُز واکسن در هفته وارد کشور می‌شد که از پنجشنبه این هفته این مقدار به دو برابر افزایش می‌یابد. با ورود چهاردهمین محموله مجموع واکسن‌های وارداتی هلال احمر به ۱۶ میلیون دُز رسید و ۶۵۰ هزار دُز هم اهدایی بود. به امید خدا در هر هفته ۵ میلیون دُز واکسن از منابع معتبر وارد کشور و تحویل وزارت بهداشت می‌شود. در شهریور ماه نیز ۲۰ میلیون دُز از این منبع وارد کشور خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت: برای افراد زیر ۲۰ سال واکسن‌های مخصوصی وارد می‌کنیم. این واکسن تک دُز است و منابع محدودی در دنیا این واکسن‌ها را تولید می‌کنند و قرار شد این منابع مقداری وارد شود که دانش‌آموزان را شامل می‌شود و گروه هدف بعدی هم مادران باردار و شیرده هستند که واکسن خاص دارند. این واکسن توسط کشورهای شرقی و غربی تولید می‌شود و در هر دو محور درحال رایزنی هستیم. 

 

همتی تاکید کرد: با واردات این میزان واکسن باید مراکز واکسیناسیون نیز افزایش یابد. تا امروز با اعلام آمادگی هلال احمر اما از ظرفیت ما به خوبی استفاده نشده است و از بین ۱۶۲ مرکز واکسیناسیون تحت اختیار هلال احمر تنها از ۱۴ مرکز استفاده می‌شود و از این ظرفیت خوب باید استفاده شود حتی در قرارگاه‌های عملیاتی هم روند واکسیناسیون انجام می‌شود تا ازدحام از بین برود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به مراسم ایام ماه محرم اشاره کرد و افزود: جمعیت هلال احمر مانند سال‌های قبل نذر سلامت را دنبال می‌کند و بیش از ۱۵۰۰ نفر از جوانان هلال احمر نسبت به عرضه وسایل حفاظت شخصی اقدام کردند. با بیش از ۵۰۰ تشکل خیریه ارتباط داشتیم تا از ظرفیت این موسسات استفاده کنیم و آن‌ها برای تجهیز مراکز واکسیناسیون کرونا اعلام آمادگی کردند. 

 

همتی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، درباره طرح شهید سلیمانی تصریح کرد: در کنار عزیزان بسیج و وزارت بهداشت هستیم و مقرر شد این همکاری نیز تقویت شود. 

نظر شما:

security code