رشد بیش از ۷۰ درصدی گیلان در اقامت گردشگران خارجی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت:در طی روزهای 27 اسفند تا سوم فروردین ماه امسال، گیلان در اقامت گردشگران خارجی 10/71 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، شهرود امیر انتخابی گفت: براساس اطلاعات دریافت شده از مراکز اقامتی و موزه ها و بناهای تاریخی استان، ملیت گردشگران ورودی به واحد های اقامتی استان عموما از کشور آذربایجان بوده و مابقی از کشورهایی همچون آلمان، ایتالیا، اسپانیا، عراق، ژاپن، هلند، مکزیک، دانمارک، هند، انگلیس، گرجستان، روسیه، لهستان، افغانستان، استرالیا، ترکیه، آرژانتین ، بلژیک، فیلیپین، اتریش، چین و فرانسه هستند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان با تاکید بر این نکته که ما به دنبال رشد ورود و اقامت گردشگران خارجی به استان هستیم، افزود: وقتی به درآمدزایی از گردشگری اشاره می‌کنیم، منظورمان گردشگران خارجی است تا بتوانیم به ارزآوری برسیم. با وجود این، گردشگری گیلان تاکنون حول محورگردشگران داخلی چرخیده است.

 

وی تاکید کرد: با صرف هزینه‌های به‌ نسبت کم، می‌توانیم درآمد زیادی از صنعت گردشگری داشته باشیم و گیلان ظرفیت‌های بسیاری در جذب گردشگر دارد. 

اندر احوال مصایب رفع حاجت در سایت های گردشگری لاهیجان،رشت و ایران
گردشگریِ دستشویی!

نظر شما:

security code