نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ۱۹ وزیر پیشنهادی آقای سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به ۱۸ نفر از آنان رای اعتماد دادند.

مهر تایید مجلس بر کابینه «رئیسی»/باغ گلی جا ماند

کلانشهر: نتایج رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به این شرح است:

 

حسین باغگلی با تعداد ۷۶ رای موافق و ۱۹۳ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع نتوانست به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از مجلس رای اعتماد بگیرد.

 

عیسی زارع پور با تعداد ۲۵۶ رای موافق و ۱۷ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات رای اعتماد مجلس را گرفت.  

 

سید اسماعیل خطیب با تعداد ۲۲۲ رای موافق و ۴۸ رای مخالف و ۱۷ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی اطلاعات با رای موافق و رای مخالف رای اعتماد مجلس را گرفت.  

 

احسان خاندوزی با تعداد ۲۵۴ رای موافق و ۲۵ رای مخالف و ۸ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی رای اعتماد مجلس را گرفت.  

 

حسین‌امیر عبداللهیان با تعداد ۲۷۰ رای موافق و ۱۰ رای مخالف و ۶ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی امور خارجه رای اعتماد مجلس را گرفت.

 

بهرام عین اللهی با تعداد ۲۱۴ رای موافق و ۵۵ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رای اعتماد مجلس را گرفت.

 

حجت‌الله عبدالملکی با تعداد ۱۹۱ رای موافق و ۷۷ رای مخالف ۱۳ رای ممتنع و باطله ۵ رای به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی رای اعتماد مجلس را گرفت.

 

سیدجواد ساداتی نژاد با تعداد ۲۵۳ رای موافق و ۲۷ رای مخالف و ۴ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی رای اعتماد مجلس را گرفت.

 

امین‌حسین رحیمی با تعداد ۲۷۷ رای موافق و ۵ رای مخالف ۳ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی دادگستری رای اعتماد مجلس را گرفت..

 

امیر سرتیپ ستاد دکتر محمد رضا آشتیانی با تعداد ۲۷۴ رای موافق و ۴ رای مخالف ۴ رای ممتنع رای باطله ۲ به عنوان وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح رای اعتماد مجلس را گرفت..

 

رستم قاسمی با تعداد ۲۶۷ رای موافق و ۱۴ رای مخالف ۴ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی رای اعتماد مجلس را گرفت..

 

سیدرضا فاطمی امین با تعداد ۲۰۵ رای موافق و ۶۰ رای مخالف ۱۴ رای ممتنع رای باطله ۶ به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت رای اعتماد مجلس را گرفت.

 

محمدعلی زلفی گل با تعداد ۲۱۰ رای موافق و ۵۶ رای مخالف ۱۹ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری رای اعتماد مجلس را گرفت..

 

محمدمهدی اسماعیلی با تعداد ۱۸۱ رای موافق و ۷۷ رای مخالف ۲۸ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی رای اعتماد مجلس را گرفت..

 

احمد وحیدی با تعداد ۲۶۶ رای موافق و ۱۶ رای مخالف ۳ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی کشور رای اعتماد مجلس را گرفت..

 

سید عزت الله ضرغامی با تعداد ۲۶۲ رای موافق و ۱۳ رای مخالف ۶ رای ممتنع رای باطله ۵ به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رای اعتماد مجلس را گرفت.

 

جواد اوجی با تعداد ۱۹۸ رای موافق و ۷۰ رای مخالف ۱۸ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی نفت رای اعتماد مجلس را گرفت.

 

علی اکبر محرابیان با تعداد ۲۲۰ رای موافق و ۴۷ رای مخالف ۱۵ رای ممتنع ۳ رای باطله به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو رای اعتماد مجلس را گرفت؛ و سیدحمید سجادی هزاوه با تعداد ۱۶۵ رای موافق و ۱۰۸ رای مخالف ۱۳ رای ممتنع به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با رای موافق و رای مخالف، موفق به کسب رای اعتماد از نمایندگان ملت شدند.

 

جلسه علنی مجلس برای بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از روز شنبه این هفته آغاز شده بود و امروز چهارشنبه پایان یافت.