معاون نظارت، بازرسی سازمان صمت استان گیلان گفت: عمده تخلفات اصناف استان گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و عدم درج قیمت است.

گرانفروشی و کم فروشی بیشترین تخلفات اصناف متخلف گیلان

کلانشهر: مهدی نقدی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازرسی های صورت پذیرفته از سطح بازار، گفت: در طول پنج ماه اول سال؛ بازرسی و عملیات ویژه رصد کالاهای قاچاق طی گشت مشترک تعداد ۳۲۰۰ عملیات بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی انجام شده است.

 

وی با بیان این که ارزش ریالی تخلفات کشف شده کالای قاچاق از سطح استان در مجموع به مبلغ بیش از ۲۳ میلیارد ریال است گفت: بیشترین موارد بازرسی از انبارها و محل نگهداری کالا در سطح استان انجام شده است که در این رابطه نیز بازرسان سازمان صمت گیلان با جدیت کامل پرونده های متشکله از واحدهای متخلف را به تعزیرات حکومتی ارسال کرده تا برخورد قانونی با آنها اعمال شود.

 

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان گیلان با اشاره به این که عمده تخلفات گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و عدم درج قیمت است،ادامه داد: بازرسان ما بطور مستمر و بصورت گشت مشترک با دیگر بازرسان دستگاههای نظارتی رصد کالاهای ضروری و مایحتاج پر مصرف را در سطح استان بررسی و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی اعمال می شود.

 

نقدی با بیان این که گزارشات مردمی از سوی ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستانهای استان دریافت و به آن رسیدگی می شود، خاطرنشان کرد: در مدت یاد شده ۲۰۳۳ شکایت ثبت در حوزه قاچاق، ۹۳۵ پرونده رسیدگی و اعلام نتیجه شده و ۴۱۴ مورد آن در حال رسیدگی است.

 

معاون نظارت، بازرسی سازمان صمت استان گیلان تصریح کرد: همشهریان می توانند در صورت مشاهده و بروز هر گونه تخلف در واحدهای صنفی اعم از کم فروشی، گرانفروشی، عدم درج قیمت، آن را با شماره تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستان ها و در مرکز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و موارد تخلف را گزارش کنند.

نظر شما:

security code