جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بین المللی فیلم هندوستان برای یک گیلانی

فیلم «حباب» آخرین ساخته کارگردان ایرانی حامد اریب، در چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان آریایی جیپور، هندوستان ICFF 2021 Jaipur برنده جایزه ویژه هیات داوران در بخش فیلم مستند کوتاه شد. این جشنواره در تاریخ ۲۶ تا ۲۸ آگوست سال جاری میلادی در ایالت راجستان هندوستان برگزار شد. 

حباب ساخته حامد اریب به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور داشت. جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان جیپور -JIFF که در ژانویه 2009 راه اندازی شد، هر سال در ایالت راجستان به صورت بین‌المللی برگزار می‌گردد.

فیلم «حباب» در میان فیلم‌هایی از ۲۴ کشور جهان نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه مستند جشنواره کودکان جیپور شدبود، موفق شد جایزه ویژه هیات داوران این جشنواره را به خود اختصاص دهد.این جشنواره در بخش های‌مختلف، فیلم بلند سینمایی، مستند بلند، انیمیشن بلند، فیلم کوتاه، مستند کوتاه، انیمیشن کوتاه، موسیقی، فیلم موبایلی، فیلم دانشجویی و اینترنتی هر ساله برگزار می‌گردد.

فیلم کوتاه «حباب» به کارگردانی حامد اریب، پیش از موفق شده بود که جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و فیلمنامه فستیوال FFTG 2020 نیویورک و بهترین فیلم مستند کوتاه جشنواره برلین ایندی 2021 را کسب کند.

فیلم کوتاه حباب، که به تهیه‌کنندگی حامد اریب و شرکت فیلم‌سازی «سیکا فیلم» تهیه شده است، روایت مردی است که کشور خود را بی خبر و خداحافظی ترک می کند، و اکنون در غربت، مادر، پاسخش را نمی‌دهد، «حباب» روایت سرگشتی انسان است که در غربت تجربه می‌کند، روایت جبر و غربت و برای یافتن راهی برای ادامه زندگی تلاش می‌کند، ولی مهاجرت و غم غربت ویرانگر است و زندگیِ در تعلیق.

این فیلم پیش از این برگزیده فستیوال‌های اوستیای- ایتالیا و فستیوال مردم شناسی، اینتی‌مالنته در فرانسه شده بود.

 

عوامل فیلم: نویسنده و کارگردان: حامد اریب / مدیر فیلمبرداری: حسین بدرطالعی / تدوین: حامد اریب

/ مشاور کارگردان: کیهان خانجانی - آیدا قجر / دستیار کارگردان: فاطمه مهدی پور / مترجم: دکتر اسماعیل اریب

این فیلم کوتاه داستانی در کشورهای ترکیه و ایران، تصویربرداری و تولید شده است و مدت زمان این فیلم ۲۱ دقیقه است

نظر شما:

security code