اعزام 30 غواص گیلانی به مناطق سیل زده


۱۳۹۸/۰۱/۰۷ - ۱۱:۲۶ | کد خبر: ۱۵۵۱ چاپ
اعزام 30 غواص گیلانی به مناطق سیل زده

30 غواص از گیلان برای کمک به سیل زدگان برخی مناطق کشور عازم این استان ها شدند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، سعید علیپور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: با دستور مریم بخشی، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، دو گروه شامل 30 غواص داوطلب هیات نجات غریق و غواصی استان برای کمک رسانی و پیدا کردن اجساد جان باختگان سیل استان‌های گلستان، مازندران، فارس، لرستان و سایر استان‌های سیل زده، عازم این مناطق شدند. 

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: با توجه به وقوع سیل در استان‌های ماندران و گلستان و همچنین سایر استان‌ها در جنوب و غرب کشور، اداره کل ورزش و جوانان گیلان و بسیج ورزشکاران این استان با کمک پیشکسوتان، قهرمانان، هیات‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد در ورزشگاه شهید عضدی رشت اقدام به جمع آوری کمک‌های غیرنقدی مردم کرده‌اند. 

 

گفتنی است؛ بارش شدید باران 28 و 29 اسفندماه گذشته در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد. با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی بیش از 300 میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به 1.5 متر رسید. 

سرریز آب سدهای گلستان 2 و بوستان در مناطق بالادستی، موجب به راه افتادن جریان سیل در رودخانه گرگانرود شد و همه شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را به دلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.

نظر شما:

security code