معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به بستری شدن ۱۰۰ بیمار جدید کرونایی در سطح استان گیلان طی شبانه روز گذشته، افزود: همچنین ۱۰۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند که نشان می دهد بیماری فعال بوده و ویروس بین مردم در حال جابجا شدن است.

جابجا شدن ویروس کرونا در بین مردم/ ۲۰۰۰ بیمار سرپایی روزانه در گیلان

کلانشهر: دکتر آبتین حیدرزاده با بیان اینکه بیماری کرونا در استان گیلان نسبت به روزهای قبل کمتر شده است، اظهار کرد: در شب نزولی بیماری قرار داریم، اما تعداد بیماران هنوز نسبت به روزهای نخست امسال بیشتر است.

 

وی با اشاره به بستری شدن ۱۰۰ بیمار جدید کرونایی در سطح استان گیلان طی شبانه روز گذشته، افزود: همچنین ۱۰۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند که نشان می دهد بیماری فعال بوده و ویروس بین مردم در حال جابجا شدن است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از کاهش مراجعات روزانه بیماران به مراکز درمانی و تشخیصی کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: از ۶۰۰۰ تا ۱۰ هزار مراجعه روزانه در هفته گذشته، اکنون حدود ۲۰۰۰ در روز در بخش های سرپایی درمان دریافت می کنند.

 

حیدرزاده، با اشاره به وضعیت تزریق واکسن در افراد مبتلا شده به کرونا، اضافه کرد: افراد بستری شده در بیمارستان یا سرپایی باید چهار هفته بعد از قطع علائم نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه مراکز واکسیناسیون استان گیلان افزایش دوبرابری داشته است، گفت: از نظر تعداد مراکز و تعداد تیم های تزریق واکسن، جزو پنج استان اول کشور هستیم.

 

معاون علوم پزشکی گیلان، ظرفیت تزریق روزانه واکسن در سطح مراکز استان را ۸۰ هزار دوز طی دو شیفت دانست و بیان کرد: افراد برای پیگیری سوالات درباره کرونا و واکسیناسیون و نوبت گیری با سامانه تلفنی ۴۴۰۱ تماس بگیرند.