تداوم روند نزولی کرونا در استان؛

بستری ۵۲۴ بیمار کرونایی در گیلان


۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۷ | کد خبر: ۱۵۸۳۳ چاپ

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، از بستری بودن ۵۲۴ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان خبر داد و اضافه کرد: ۹۸ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند و ۱۰۶ بیمار بدحال داریم.

بستری ۵۲۴ بیمار کرونایی در گیلان

کلانشهر: فردین مهرابیان با اشاره به فعالیت ۹۶ پایگاه واکسیناسیون ثابت و متغیر در سطح استان، اظهار کرد: مراکز واکسیناسیون استان براساس میزان واکسنی که در اختیار قرار می گیرد، به صورت شناور کاهش یا افزایش می یابد.

 

وی از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای افزایش مراکز واکسیناسیون خبر داد و افزود: با توجه به اعلام گروه های سنی از سوی وزارت بهداشت، مراکز ثابت و متغیر به انجام واکسیناسیون مبادرت می کنند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از مردم جهت اطلاع روزانه از مراکز واکسیناسیون به سامانه «vac.gums.ac.ir» مراجعه کنند و یا با شماره ۴۴۰۱ تماس بگیرند.

 

مهرابیان، از بستری بودن ۵۲۴ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان خبر داد و اضافه کرد: ۹۸ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند و ۱۰۶ بیمار بدحال داریم.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه طی شبانه روز گذشته ۱۱۰ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم، گفت: اگرچه با روند نزولی بیماری کرونا در استان مواجه هستیم، اما این وضعیت بسیار شکننده است و اگر مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، دوباره به وضعیت قبلی باز می‌گردیم.