سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال گفت: بحث عدم حضور تماشاگران در بازی تیم ملی فوتبال ایران با کره جنوبی ارتباطی به فیفا و AFC ندارد و ما خودمان به این نتیجه رسیدیم که بازی بدون تماشاگر باشد!

خودمان خواستیم دیدار ایران و کره جنوبی بدون تماشاگر باشد!

کلانشهر: حسن کامرانی فر در خصوص بحث میزبانی‌های تیم ملی فوتبال ایران در مرحله سوم انتخابی جام جهانی و عدم حضور تماشاگران در بازی با کره جنوبی گفت: آقای عزیزی خادم در بحث میزبانی تیم ملی تلاش کرد. میزبانی بازی با سوریه را گرفتیم و خوشبختانه سه امتیاز آن مسابقه را کسب کردیم. همیشه اولین مسابقه در تورنمنت‌ها سخت است ولی فدراسیون تلاشش را کرد و روند موفقی داشتیم.

 

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال ادامه داد: برای بازی ایران و کره جنوبی به این نتیجه رسیدیم که یکسری مواردی هست که فدراسیون باید به آن دست پیدا کند. مثلاً بحث VAR است که با یک شرکت طرف حساب فیفا به توافق رسیدیم. به AFC اعلام کردیم این تکنولوژی را داریم ولی آنها برای VAR این مسابقه، داور نفرستادند. استادیوم آزادی مجهز به VAR مورد تایید فیفا است و این قدم خوبی است.

 

کامرانی فر تاکید کرد: در بحث میزبانی مسائل دیگری هم وجود داشت مثل حضور تماشاگران در ورزشگاه. به فیفا اعلام کرده بودیم به دلیل شرایط کرونا در بازی با سوریه تماشاگر نخواهیم داشت ولی برای دیدار با کره جنوبی اعلام کردیم می‌توانیم تماشاگر داشته باشیم و از فیفا خواستیم شرایطش را اعلام کند.

 

وی یادآور شد: تماشاگرانی که وارد استادیوم آزادی می‌شوند باید دو دوز واکسن را زده باشند به علاوه انجام تست‌های PCR که این محدودیت ایجاد می‌کند. جلسات زیادی با وزارت بهداشت داشتیم. دوست داشتیم بعد از مدتها تماشاگران را در ورزشگاه داشته باشیم. حضور تماشاگر در ورزشگاه نشان دهنده شرایط سلامت در کل جامعه است. دوست داشتیم به تمام دنیا این را نشان بدهیم که وزارت بهداشت ما خوب عمل کرده است.

 

کامرانی فر با تکرار صحبت‌های دو روز پیش خود در خصوص اقدامات به موقع فدراسیون برای حضور تماشاگران در ورزشگاه گفت: حتی هفت روز زودتر از موعد مقرر به فیفا نامه زدیم و کوتاهی از سوی فدراسیون نشده است. برای حضور تماشاگران باید به سمتی برویم که آنها را کامل در ورزشگاه داشته باشیم. برای بازی‌های بعد این کارها را انجام می‌دهیم. مسابقه بعدی تیم ملی خارج از ایران است و فرصت داریم زیر ساختها را برای بازی‌های بعد از آن فراهم کنیم. مطمئن باشید فدراسیون فوتبال کوتاهی نکرده و تمام ایمیل‌ها به موقع ارسال شده است.

 

وی در پاسخ به این سئوال که فیفا و AFC دقیقاً چه پاسخی به نامه‌های ایران داده‌اند؟ اظهار کرد: فرم‌هایی برای ما فرستادند که برایشان پر کردیم. عدم حضور تماشاگر ارتباطی به بحث بیرونی ندارد. در داخل و با بحث پروتکل‌ها و زیر ساختها و تست PCR خودمان به این نتیجه رسیدیم که بازی بدون تماشاگر باشد.

 

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال در پایان گفت: دوست نداشتیم شرایط کرونایی که در جامعه به سمت بهتر شدن می‌رود با حضور تماشاگران بدتر شود! باید فاصله گذاری صورت می‌گرفت. احساس کردیم اگر حضور تماشاگران به سمتی برود که پروتکل‌ها رعایت نشود به جامعه صدمه زده‌ایم. فدراسیون تلاش کرد تماشاگران بیاید. تمام ارگان‌ها هم کنار فدراسیون بودند ولی خودمان به این نتیجه رسیدیم بدون حضور تماشاگر باشیم!