قیمت طلای جهانی بالا رفت


۱۳۹۸/۰۱/۱۲ - ۱۳:۴۷ | کد خبر: ۱۶۱۳ چاپ
قیمت طلای جهانی بالا رفت

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی عقب نشینی دلار آمریکا، افزایش یافت اما صعود بازارهای سهام، پیشروی این فلز ارزشمند را محدود کرد.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۱۲۹۳.۱۵ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز جمعه به ۱۲۸۶.۳۵ دلار سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت از هشتم مارس بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا حدود ۰.۱ درصد افت کرد و به ۱۲۹۷.۹۰ دلار رسید.

دلار آمریکا در برابر رقیبان بزرگ خود ۰.۱ درصد افت کرد. ارز آمریکا روز جمعه به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته صعود کرده بود. بازارهای سهام آسیا تحت تأثیر آمار مثبت از فعالیت کارخانه‌ای در چین و نشانه‌های پیشرفت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین صعود کردند.

 

بر اساس گزارش رویترز، نظرسنجی رسمی نشان داد فعالیت کارخانه‌ای در چین در مارس برای نخستین بار در چهار ماه اخیر رشد غیرمنتظره‌ای داشته است.

فعالان بازار اکنون منتظر انتشار آمار شاخص مدیران خرید بخش تولید آمریکا و اروپا و آمار خرده فروشی آمریکا هستند.

سرمایه‌گذاران همچنین تحولات پیرامون مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین را زیر نظر دارند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه اظهار کرد که مذاکرات با چین به خوبی پیش می‌رود اما هشدار داد کمتر از یک توافق عالی را نخواهد پذیرفت.

پس از مذاکرات دو روزه‌ای که هفته گذشته در پکن انجام گرفت، قرار است مذاکرات هفته جاری در واشنگتن با حضور یک هیأت چینی به سرپرستی لئون هی، معاون نخست وزیر چین از سر گرفته شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، قیمت هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۵.۱۶ دلار رسید. قیمت هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۳۸۴.۷۰ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری حدود یک درصد صعود کرد و در ۸۵۳.۳۸ دلار ایستاد.

اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code