هنرپیشه «فرندز» بر اثر سرطان درگذشت


۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۰۲ | کد خبر: ۱۶۲۷۵ چاپ

جیمز مایکل تایلر» بازیگر سریال «فرندز» در ۵۹ سالگی بر اثر سرطان پروستات درگذشت.

هنرپیشه «فرندز» بر اثر سرطان درگذشت

کلانشهر: جیمز مایکل تایلر که بیشتر به بازی در نقش گانتر در سریال پرطرفدار فرندز شناخته می‌شد، دیروز (یکشنبه، ۲ آبان) در منزلش در لس آنجلس از دنیا رفت.

 

اگرچه تایلر یکی از بازیگران اصلی سریال فرندز نبود اما از طرف مخاطبان به عنوان هفتمین دوست آن جمع شناخته می‌شد و در ۱۵۰ قسمت از این سریال بازی کرد. البته فعالیت بازیگری تایلر تنها به فرندز محدود نمی‌شود، وی در سریال‌هایی چون موسیقی مدرن (Modern Music) و سابرینا ساحره جوان (Sabrina the Teenage Witch) نیز بازی کرد.

 

ابتلای تایلر به سرطان پروستات اولین بار در سال ۲۰۱۸ تشخیص داده شد. وی تحت هورمون تراپی قرار داشت اما بیماری به استخوانهایش زده بود و دیگر نمی‌توانست راه برود.

 

به نقل از کلینیک مایو، سرطان پروستات یکی از شایع ترین انواع سرطان و دومین سرطان مرگبار برای مردان در آمریکاست. این نوع از سرطان در برخی موارد آرام آرام رشد می‌کند و به درمان خاصی نیاز ندارد اما در مواردی تهاجمی است و می‌تواند سریع در بدن پخش شود.

 

به گزارش ایرنا، سریال فرندز از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴، در ۱۰ فصل و ۲۳۶ قسمت پخش و با استقبال مخاطبان به یکی از محبوب‌ترین کمدی موقعیت‌های تاریخ، تبدیل شد. فرندز در مجموع ۶۲ نامزدی جایزه امی به دست آورد و در سال ۲۰۰۲ جایزه بهترین سریال کمدی را برای فصل هشتم از آن خود کرد. این سریال در فهرست ۵۰ سریال برتر تاریخ TV Guide در رده بیست و یکم و در فهرست ۵۰ سریال برتر تاریخ مجله امپایر در رده هفتم قرار دارد.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code