آبگیری 95درصدی ظرفیت سد سفیدرود گیلان


۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۱۱:۱۲ | کد خبر: ۱۶۴۶ چاپ
آبگیری 95درصدی ظرفیت سد سفیدرود گیلان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: تاکنون 95 درصد از ظرفیت سد سفیدرود آبگیری شده است.

به گزارش پتیگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا-منطقه گیلان، وحید خرمی گفت: حجم ذخیره مخزن سد سفیدرود با یک افزایش نسبی امروز به 985 میلیون متر مکعب رسیده است،این در حالیست ‌که سال گذشته میزان ذخیره تا این لحظه به 814 میلیون متر مکعب رسیده بود.

وی افزود:‌ میزان آورد سد با توجه به سیلاب‌هایی که در چند وقت اخیر رخ داده امروز به 528 متر مکعب بر ثانیه رسیده است که حجم آن نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری دارد.

 

وی آغاز فعالیت کشاورزان و شالیکاران گیلانی برای انجام شخم اراضی خود را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر و با روندی که در مناطق مختلف کشور حاکم است پس از عبور سیلاب‌ها مخزن سد سفیدرود سر ریز خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان به اقدامات این شرکت برای مقابله با سیلاب‌ها اشاره کرد و افزود: با توجه به پیش‌بینی‌‌های انجام شده رهاسازی آب سد سفیدرود برای مدیریت سیلاب‌ها از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت.

خرمی به آزاد نگه‌داشتن 20 درصد از ظرفیت مخزن سد سفیدرود برای مدیریت سیلاب‌ها اشاره و تصریح کرد:‌ در سیلاب 3 فروردین 5 درصد از ظرفیت این سد آبگیری شد و در سیلاب‌های چند روز گذشته نیز 10 درصد دیگر به این مقدار اضافه شد.

وی به وضعیت فعلی سد سفیدرود با توجه به بارش‌های باران در چند وقت اخیر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سد سفیدرود در شرایطی بسیار پایدار و مطمئن قرار دارد، بنابراین مدیریت سیلاب‌ها را در مخزن این سد انجام می‌دهیم.

نظر شما:

security code