آلودگی رودخانه های رشت از دلایل آمار بالای سرطان در گیلان

نائب دبیر اتحادیه انجمن های علمی جغرافیای کشور گفت: وضعیت رودخانه ها اسفبار است و متاسفانه یکی از دلایل اصلی آمار نگران‌کننده سرطان در رشت و استان گیلان آلودگی های ناشی از زرجوب و گوهر رود است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، مرضیه سالم، در شصت و ششمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت که با حضور دانشجویان رشته جغرافیای دانشگاه گیلان برگزار شد گفت:دانشجو بودن فقط پیگیری مباحث آموزشی در کلاسهای درسی نیست و بارها در کلاس‌های درسی پیرامون مشکلات شهری بحث کرده ایم.

وی افزود: متاسفانه شهر رشت دارای یک برنامه راهبردی بلند مدت نیست و با تغییر شهرداران شاهد تغییر برنامه های مدیریت شهری هستیم.

سالم، فقدان منابع درآمد پایدار به عنوان یکی از معضلات شهرداری رشت دانست و ادامه داد: فقدان منابع درآمد پایدار در شهرداری رشت موجب بروز مشکلات فراوان و به تاخیر افتادن پروژه‌ها شده و سرمایه گذاران نیز تمایلی به سرمایه گذاری در رشت ندارند.

وی به وضعیت نامطلوب آسفالتهای سطح رشت اشاره کرد و گفت: این موضوع به یکی از دغدغه‌های اصلی شهروندان است.

سالم، با اشاره به افزایش مهاجرت‌ها به رشت تصریح کرد: مهاجرت از روستا به شهر و متعاقب آن مهاجرت هایی که اخیرا به واسطه بروز کم آبی شاهد آن هستیم از جمله مباحثی است که انتظار داریم حوزه مدیریت شهری به واسطه مقابله با مشکلات آتی بیشتر به آن توجه کند.

وی به وضعیت نامناسب رودخانه‌های رشت اشاره کرد و گفت: وضعیت رودخانه ها اسفبار است و متاسفانه یکی از دلایل اصلی آمار نگران‌کننده سرطان در رشت و استان گیلان آلودگی های ناشی از زرجوب و گوهر رود است.