تعداد فروشندگان خودرو بیش از خریداران است


۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۴:۵۱ | کد خبر: ۱۶۸۶ چاپ
تعداد فروشندگان خودرو بیش از خریداران است

رییس اتحادیه نمایشگاه اتومبیل رشت گفت: در حال حاضر  تعداد فروشندگان خودرو در رشت و حومه این شهرستان بیش از خریداران است.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از ایسنا، داوود ناطق در خصوص وضعیت خرید و فروش خودرو در نمایشگاه های ماشین رشت گفت: در حال حاضر بازار خرید و فروش خودرو در نمایشگاه ها همچنان راکد است.

وی افزود: قبل از عید هم بازار خرید و فروش خودرو در رشت و حومه رونق چندانی نداشت و یکی از دلایل این رکود قیمت کاذب برخی از خودروها است.

 

ناطق ادامه داد: در حال حاضر برخی از افراد که نیاز به پول فوری دارند، برای فروش خودروهایشان به نمایشگاه ها مراجعه می‌کنند و در مجموع میزان فروش خودرو به نمایشگاه بیش از خرید آن است.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل مهم بالای قیمت خودرو به خصوص خودروهای دست دوم در بازار وجود سایت‌ فروش خودرو در فضاهای مجازی است و معمولا فروشندگان خودروی خود را با خودروهایی که در سایت برای فروش گذاشته شده است مقایسه می کنند و طبق قیمت پیشنهادی در این سایت ها که اصلا قیمت واقعی نیست، قیمت خودرویشان راتعیین می‌کنند.

رییس اتحادیه نمایشگاه اتومبیل رشت با تاکید بر اینکه بر فعالیت این چنین سایت‌هایی باید نظارت جدی انجام شود، افزود: عدم نظارت‌ها موجب شده که کلاهبرداری‌ها نیز در این خرید و فروش‌ها مشاهده شود و خودروها با عیب و نقص‌های فراوان به خریدار فروخته شود.

وی افزود: نمایشگاه ها مطمئن‌ترین مکان خرید و فروش خودرو هستند، زیرا خریدار بعد از مشاهده نقص در خودروی خریداری‌شده می‌تواند مجددا به نمایشگاه مراجعه کند و مشکلات را مطرح و برطرف کند.

ناطق، همچیین خواستار نظار بر ثبت نام خودورهای صفر شد و تصریح کرد: اگر به هر متقاضی بر اساس کد ملی یک خودرو تحویل داده شود، دیگر افراد سودجو به صورت انبوه از سایت‌ها خودرو نمی‌خرند و موجبات افزایش بی‌دلیل خودورها فراهم نمی‌شود.

  

نظر شما:

security code