سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: طرح "محله‌محور" برای واکسیناسیون جاماندگان جمعیت هدف به‌ویژه دانش‌آموزان در گیلان انجام می‌شود.

طرح«محله محور» برای واکسیناسیون جاماندگان جمعیت هدف در استان گیلان اجرا می شود

کلانشهر: فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همکاری خوبی بین دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در راستای شناسایی و اطلاع‌رسانی به خانواده‌ دانش‌آموزانی که واکسن نزده‌اند انجام شد.

 

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان درباره 25 هزار دانش‌آموز گیلانی که واکسن نزده‌اند افزود: طرح محله‌محور برای واکسیناسیون جامعه هدف به‌ویژه دانش‌آموزانی که به هر دلیلی قادر به حضور در مراکز نبودند در حال انجام است.

 

وی با اشاره به تعداد پایگاه‌های واکسیناسیون در گیلان با بیان اینکه 452 مرکز امروز در سطح استان و 207 پایگاه در رشت فعال بودند گفت: علاوه بر دانش‌آموزان، تعدادی از افراد 12 تا 18 سال ممکن است دانش‌آموز نبوده و واکسن دریافت نکرده‌ باشند.

 

مهرابیان ضمن تأکید بر لزوم انجام واکسیناسیون دانش‌آموزان ابراز داشت: از تمامی خانواده‌ها درخواست داریم برای حفظ ایمنی خود و جامعه جهت انجام واکسیناسیون دانش‌آموزان و نوجوانان اقدام کنند.

 

۹۲ درصد از جمعیت گروه‌های هدف واکسیناسیون در استان گیلان در حال حاضر دز نخست واکسن را دریافت کرده‌اند و تقریباً 8 درصد جامعه هدف تاکنون نسبت به انجام واکسیناسیون کرونا اقدام نکرده‌اند.