در شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت مطرح شد:

برند شهر خلاق خوراک هیچ دستاوردی برای رشت نداشته است


۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۰:۲۶ | کد خبر: ۱۷۱ چاپ
برند شهر خلاق خوراک هیچ دستاوردی برای رشت نداشته است

برخی از اعضای شورای شهر رشت ضمن مخالفت باسفر مسئول روابط عمومی بین الملل شهرداری به گردهمایی خوراک‌شناسی ۲۰۱۹یونسکو در ماکائو از عدم دستاورد مناسب این برند برای شهر رشت گلایه کردند.

به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از مهر، غروب دوشنبه شصت و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت در تالار این شورا در رشت با محوریت بحث و بررسی در زمینه لایحه سفر فاطمه قدیمی مسئول روابط عمومی بین الملل شهرداری رشت به گردهمایی بین المللی خوراک‌شناسی ۲۰۱۹ یونسکو در شهر ماکائو در تاریخ ۲۹ دی تا بکم بهمن برگزار و در پایان با رأی ‌گیری با این سفر موافقت شد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با بیان اینکه ۸۰ اتوبوس در روز رشت راه اندازی می شود، گفت: ارائه خدمات رایگان حمل و نقل به شهروندان رشتی یکی از برنامه‌های شهرداری این شهر همزمان با ۲۶ آذر ماه روز و حمل و نقل و ۱۲ دی ماه سال جاری روز رشت است.

 

امیرحسین علوی همچنین با اشاره به اینکه نباید هزینه‌های مازاد به شهرداری تحمیل شود، افزود: در راستای تامین نیرو برای ناوگان اتوبوسرانی شهر رشت به واسطه اضافه شدن اتوبوس‌های جدید باید به صورت مناسب مدیریت شود.

 

وی با تاکید بر اینکه سازمان حمل و نقل بار و مسافر رشت نباید هیچ نیروی جدیدی در این باره جذب کند، بیان کرد: می توانیم برای حل این مشکل از رانندگان دارای گواهینامه پایه یک شهرداری استفاده کنیم.

 

لزوم شفاف سازی در زمینه هزینه‌های انجام شده برای شهر خلاق خوراک‌شناسی

 

در ادامه این جلسه موضوع سفر فاطمه قدیمی مدیر روابط عمومی بین الملل شهرداری به گردهمایی بین المللی خوراک‌شناسی ۲۰۱۹ یونسکو در شهر ماکائو مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در این باره یکی از اعضای شورای شهر رشت از گمرنگ بودن دستاوردهای این برند برای شهر رشت گلایه کرد و گفت: در این راستا هزینه‌های بسیاری از سوی شهرداری رشت انجام شده که باید برای شهروندان و اعضای شورای شهر شفاف سازی شود.

 

بهراد ذاکری با تاکید براینکه ابتدا باید ارزیابی شود که این سفر چه دستاوردی‌های برای رشت خواهد داشت، افزود: متاسفانه تاکنون در زمینه شهر خلاق خوراک هیچ کاری برای شهر رشت انجام نشده است.

 

وی با بیان اینکه این سفر به نوعی خیانت به مردم است، گفت: این سفر هیچ دستاوردی از نظر بنده برای رشت نداشته و باید در این‌باره به مردم پاسخگو باشیم.

 

توجه به منافع شهر و مردم در اولویت باشد

 

سخنگوی شورای شهر رشت نیز در ادامه این جلسه اظهارکرد: با توجه به عدم تعیین تکلیف سفر فاطمه قدیمی به ماکائو مطرح شدن لایحه گردهمایی بین المللی خوراک‌شناسی ۲۰۱۹ یونسکو در شهر ماکائو در صحن شورای شهر بی مورد است.

 

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه باید در هر زمینه‌ای منافع شهر رشت و مردم در نظر گرفته شود، ادامه داد: هنوز زیرساخت‌های مناسبی برای میزبانی شهر خلاق نداریم و باید به جای فرصت سوزی زیرساخت های لازم را فراهم کنیم.

 

دستاوردهای سفر به ماکائو تشریح شود

 

در ادامه احمد رمضانپور نرگسی یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت به موضوع سفر مسئول روابط عمومی بین الملل شهرداری به ماکائو اشاره و اظهارکرد: این سفر فرصتی برای حضور در جشنواره شهر خلاق خوراک و کسب تجربه بوده و نباید آن را حذف کرد.

 

حجت جذب دیگر عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این باره با تأکید بر حضور مسئول روابط عمومی بین الملل شهرداری رشت در صحن شورا، بیان کرد: این مسئول باید با حضور در صحن شورا و در حضور اصحاب رسانه دستاوردهای این سفر را توضیح دهند.

 

نظر شما:

security code