معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان:

نداشتن مهارت های زندگی دلیل آمار بالای طلاق در جامعه است


۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۱۲:۲۳ | کد خبر: ۱۷۲۴ چاپ
نداشتن مهارت های زندگی دلیل آمار بالای طلاق در جامعه است

 معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان با تأکید برلزوم آموزش های پیش از ازدواج برای جوانان، گفت: نداشتن مهارت های لازم برای زندگی دلیل آمار بالای طلاق در جامعه است.
به گزارش پایگاه خبری کلانشهر و به نقل از مهر، هاشم اسماعیلی عصر چهارشنبه در جلسه ساماندهی امور جوانان که در سالن میرزای شفتیفرمانداری شفت برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه نخستین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان است که در شهرستان شفت برگزار می‌شود.

وی گفت: این ستاد چکیده و خلاصه عملکرد و برنامه‌های دستگاه‌های مختلف در حوزه جوانان است.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به آمار بالای طلاق در جامعه، بیان کرد: یکی از مهمترین عوامل بروز این ناهنجاری اجتماعی عدم داشتن مهارت‌های لازم برای زندگی است که باید پیش از ازدواج از سوی زوجین آموزش دیده شود.

 

وی با بیان اینکه بهزیستی، علوم پزشکی گیلان و ورزش و جوانان استان آمادگی لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی کسب مهارت‌های زندگی در استان هستند، افزود: بازخوردهای مناسبی در این زمینه در سطح استان شاهد بوده‌اید.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان همچنین به در پیش بودن هفته جوان همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) اشاره و تصریح کرد: تجلیل از جوانان نخبه هر شهرستان یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های این هفته اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان است، انتخاب جوان برتر را بر عهده دستگاه‌ها گذاشته‌ایم.

وی با بیان اینکه طی توافق وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی امید تسهیلات اشتغالزایی به جوانان زیر ۳۵ سال پرداخت می‌شود، اظهار کرد: این تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و با سود ۴ درصد است که برای اشتغال‌زایی استفاده می‌شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه تنها ۲۰ درصد این تسهیلات در حوزه اشتغال ورزشی به کار می‌رود، ادامه داد: ۷۰ درصد اعتبارات حوزه اشتغالزایی برای جوانان جذب و پرداخت شده است.

وی به نقش مهم سازمان‌های مردم‌نهاد اشاره کرد و گفت: اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است. شهرستان شفت نیز در گذشته تنها از یک سازمان مردم نهاد برخوردار بوده که با دریافت یک مجوز دیگر تعداد این سازمان‌ها به دو عدد رسیده است.

نظر شما:

security code