این مادر در دوران بارداری تحت مراقبت‌های کامل قرار داشت و نوزادان وی از آغاز حاملگی تا زمان وضع حمل ۳۵ هفته را پشت سر گذارده اند که اکنون مادر و نوزادان در شرایط سالم و رضایت‌بخشی قرار دارند

زن 28ساله در اولین زایمان خود چهارقلو به دنیا آورد
کلانشهر- مسوول گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: یک زن ۲۸ ساله گنابادی در نخستین زایمان خود، امروز در بیمارستان علامه بهلول گنابادی این شهرستان چهارقلو به دنیا آورد.

دکتر اعظم السادات محمودیان، افزود: این نخستین بار بود که این بیمارستان زایمانی با تولد چهار نوزاد را تجربه می‌کرد و همه نوزادان، که پسر هستند، با روش سزارین به دنیا آمده اند.

وی ادامه داد: این مادر گنابادی در دوران بارداری تحت مراقبت های کامل و ویژه درمانی قرار داشته است و نوزادان وی از آغاز حاملگی تا زمان وضع حمل ۳۵ هفته را پشت سر گذارده اند که اکنون مادر و نوزادان در شرایط سالم و رضایت‌بخشی قرار دارند.

 

مسوول گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد سه و چهارقلوزایی را پدیده ای نسبتا نادر خواند و گفت: چهارقلوهایی که به طور طبیعی متولد می شوند از وزن کمتری نسبت به سایر نوزادان برخوردارند.

دانشگاه علوم پزشکی گناباد با ۲ بیمارستان علامه بهلول گنابادی و آیت الله مدنی، ۱۷ مرکز سلامت، ۴۶ خانه بهداشت و ۱۶ پایگاه اورژانس و یک پایگاه اورژانس هوایی مشغول ارائه خدمت به مردم شهرستان های گناباد و بجستان در جنوب خراسان رضوی است.
۱۴۰ هزار نفر از مردم این شهرستانها زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری:

نظر شما:

security code