طالبان پخش سریال های خارجی را ممنوع کرد


۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۴:۴۱ | کد خبر: ۱۷۷۹۱ چاپ

رسانه‌های خارجی در افغانستان باید استانداردهای تعیین شده از سوی مقامات کشور را رعایت کنند در غیر این صورت فعالیت آنها ممنوع خواهد شد

طالبان پخش سریال های خارجی را ممنوع کرد
کلانشهر- نمایندگان رسانه‌ها اعلام کردند که طالبان افغانستان رسانه‌های محلی را از نمایش سریال‌های تلویزیونی خارجی مغایر با موازین شرعی منع کرده است.نمایندگان رسانه‌ها اعلام کردند که گروه طالبان افغانستان رسانه‌های محلی را از نمایش سریال‌های تلویزیونی خارجی مغایر با موازین شرعی و همچنین نمایش زنان بی‌حجاب و پخش هر آهنگی منع کرده است.

این منابع گفتند که کمیته فرهنگی دولت طالبان نمایش دختران با لباس‌های مد روز را حتی در تبلیغات ممنوع کرده است و همه زنان باید حجاب باشند و رسانه‌ها باید از نمایش برنامه‌های تلویزیونی خارجی که با فرهنگ افغانستان و قوانین اسلامی در تضاد است، خودداری کنند. علاوه براین پخش آهنگ‌ها نیز اکیدا ممنوع است.
بر اساس این گزارش، کمیته مذکور تاکید کرده است که رسانه‌ها باید اخبار متوازن را ارائه دهند که مبتنی بر شایعه‌ها نباشد و رسانه‌های خارجی در افغانستان باید استانداردهای تعیین شده از سوی مقامات کشور را رعایت کنند در غیر این صورت فعالیت آنها ممنوع خواهد شد. 

یک منبع گفت که محدودیت‌های اعمال شده از سوی طالبان کار رسانه‌ها را پیچیده می‌کند و حتی نمی دانند که اخبار را چگونه متوازن کنند اگر طالبان به مدت دو یا سه روز در مورد آن اظهار نظر نکند.