حسین باغ‌گلی نخستین گزینه تصدی وزارت آموزش و پرورش دولت سیزدهم بود که نتوانست از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد بگیرد.

وزیر پیشنهادی رئیسی که از مجلس رای نگرفت،در شهرداری پُست گرفت
کلانشهر- حسین باغ‌ گلی به عنوان معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد منصوب شد.

شهردار مشهد با صدور حکمی حسین باغ‌گلی را به عنوان معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد منصوب کرد.

در حکم سید عبدالله ارجائی خطاب به باغ‌گلی آمده است:

 

نظر به مراتب تخصص و تعهد جنابعالی به موجب این حکم به عنوان معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی منصوب می‌شوید. امید است با توکل به خداوند متعال، سرلوحه قرار دادن منویات مقام معظم رهبری، قانون و با اجرای دقیق سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی دوره ششم مدیریت شهری در خدمت به زائران، مجاوران و خادمین بارگاه منور رضوی موفق و موید باشید.

 حسین باغ‌گلی نخستین گزینه تصدی وزارت آموزش و پرورش دولت سیزدهم بود که نتوانست از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد بگیرد.

حسین باغگلی متولد ۱۳۵۷ و دارای دکتری علوم تربیتی ‏‏در گرایش فلسفه تعلیم و تربیت از دانشگاه فردوسی مشهد و هم‌اکنون عضو هیات علمی این دانشگاه است. ‏وی دارای دیپلم فنی و حرفه‌ای در رشته الکتروتکنیک، کارشناس علوم تربیتی در گرایش مدیریت و برنامه‌ریزی آموزشی از دانشگاه فردوسی ‏مشهد است. باغگلی مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم تربیتی با گرایش تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش از دانشگاه تهران و دکتری خود را از دانشگاه فردوسی مشهد گرفته است.‏

 
باغگلی در سال ۱۳۹۷ با حکم سیدابراهیم رئیسی، تولیت وقت آستان قدس رضوی، به عنوان مدیر بنیاد فرهنگی آستان قدس رضوی منصوب شد. از دیگر فعالیت‌های باغگلی عضویت در‏ هیات مدیره موسسه جوانان آستان قدس رضوی، عضویت در هیات اندیشه‌ورز کودک و ‏نوجوان حرم مطهر، عضویت در هیات امنای فرهنگسرای کودک و ایمنی شهرداری مشهد، ‏عضویت در هیئت‌امنای فرهنگسرای کودک و آینده شهرداری مشهد و عضویت در هیات اندیشه‌ورز اداره کل ‏امور اجتماعی استانداری خراسان رضوی اشاره کرد.

وی همچنین عضو متخصص کارگروه پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و دبیر شورای ‏علمی جشنواره ملی فعالیت‌های دینی و قرآن معلمان ابتدایی دانشگاه فرهنگیان است.‏