رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ورود دو سامانه بارشی به کشور و پیش‌بینی بارش برف و باران در بیشتر استان‌ها تا روز یکشنبه خبر داد

دو سامانه بارشی در راه ایران/ کدام استان ها برفی می شوند؟
کلانشهر- صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از بعدازظهر شنبه در برخی مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود و روز یکشنبه گستره فعالیت این سامانه کل کشور بجز نوار شمالی را فرا خواهد گرفت.

ضیائیان ادامه داد در روز یکشنبه در استان‌های جنوبی، سواحل خلیج‌فارس رگبار و رعدوبرق و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود و در این روز بارش‌ها در استان‌های فارس، بوشهر، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب هرمزگان جنوب کرمان و جزایر خلیج‌فارس شدت بیشتری خواهد داشت.

وی گفت: دوشنبه هم سامانه بارشی در کل کشور فعال است و باعث بارندگی در تمام مناطق بجز شمال غرب می‌شود. در این روز شدت بارش‌ها برای استان‌های هرمزگان، شرق کرمان و غرب سیستان و بلوچستان است و در ارتفاعات غرب و جنوب غرب کشور بارش برف پیش‌بینی می‌کنیم.

 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره پیش‌بینی‌ها افزود:سه‌شنبه هفته آینده نیز گستره فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی است و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان بارش‌ها شدت می‌گیرد. بعد از ظهر این روز به تدریج با خروج این سامانه موج دیگری از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در برخی مناطق شمال غرب، غرب، ارتفاعات واقع در جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز بارش‌های پراکنده باران، برف و وزش باد پیش بینی می‌شود.

 روزهای شنبه و یکشنبه افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی کاسپین پیش‌بینی می‌شود، از روز دوشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی، کاهش نسبی دما دراین استان‌ها رخ خواهد داد و خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان نیز تا روز دوشنبه مواج خواهد بود و تا روز یکشنبه در تهران و کرج آلودگی هوا ادامه خواهد داشت.