رئیس پلیس راهور ناجا گفت: 80 درصد ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده است، اتوبوس‌ها بیش از 25 سال خدمات رسانی می‌کنند و قطعات نامرغوب و گران هم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد

10 هزار فوتی در تصادفات رانندگی فقط در 7 ماه گذشته/ فرسودگی 80درصدی ناوگان حمل و نقل و قطعات گران
کلانشهر- سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: بیش از 7 میلیون وسیله نقلیه که در کشور تردد دارند مربوط به ناوگان بار و مسافر است و میزان تردد‌ها در سال 1400، 7 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از 4 میلیارد و 300 میلیون ترددی که در کشور ثبت شده حدود 616 میلیون فقط مربوط به ناوگان بار و مسافر است. همچنین در بحث تصادفات هم در 7 ماه اخیر 10 هزار فوتی داشتیم که 98 نفر آن مربوط به اتوبوس‌ها است.

 سردار هادیانفر گفت: 85 درصد عامل انسانی تصادفات به عامل انسانی برمی گردد، زیرا دور از چشم پلیس حرکت‌هایی توسط رانندگان رخ می‌دهد که قابل انکار نیست.

 

 رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: 80 درصد ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده است یعنی بیش از 25 سال خدمات رسانی می کنند و قطعات نامرغوب و گران هم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: شکستگی شیشه اتوبوس‌ها نقص فنی است که پلیس با آن برخورد می‌کند و هزینه بر است به نظر من زمان کارکرد رانندگان مهم است که دولت باید کمک کند.

سردار هادیانفر گفت:ما 3 هزار 200 نقطه حادثه خیز در جاده‌ها داریم که آن‌ها با هزینه‌های کم قابل برطرف شدن هستند.