استاندار گیلان در دیدار اعضای شورای شهر رشت مطرح کرد؛

چاره اندیشی برای ساماندهی زباله و رفع ترافیک،خواسته بحق رشتوندان


۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۲:۲۵ | کد خبر: ۱۷۹۴۱ چاپ

استاندار گیلان با اشاره به دیدار استانداران و نمایندگان استان‌های شمالی در مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهوری،ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و معضل زباله سراوان را از موضوعاتی عنوان کرد که در این دیدار، بیان داشته است

چاره اندیشی برای ساماندهی زباله و رفع ترافیک،خواسته بحق رشتوندان
کلانشهر- استاندار گیلان مردم شهر رشت را شایسته دریافت بهترین خدمات عنوان کرد و با تأکید بر ضرورت هماهنگی دستگاه‌ها برای تسهیل امور شهروندان گفت:چاره‌اندیشی برای ساماندهی زباله و رفع ترافیک، خواسته بحق رشتوندان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان دکتر اسدالله عباسی در دیدار رئیس و شماری از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی و نیز دوازدهم دی ماه روز رشت اظهار داشت: اگر بخواهم راجع به این کلانشهر، شورای مشورتی داشته باشم؛ نمایندگان مردم در شورا، بهترین افراد هستند.

وی با اشاره به دیدار استانداران و نمایندگان استان‌های شمالی در مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهوری،ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و معضل زباله سراوان را از موضوعاتی عنوان کرد که در این دیدار، بیان داشته است.

 

وی ادامه داد: آیت الله دکتر رئیسی نیز تاکید داشتند که برای مسئله پسماند، باید راه حل اساسی اندیشیده شود.

استاندار گیلان سوء مدیریت و ضعف سیستمی اداره استان در گذشته را یادآور شد و گفت:نگاه من به کلانشهر رشت، وسیع و عمیق است و تاکید دارم که باید با برنامه، کارها سامان یابد.

وی ساماندهی ترافیک شهر رشت را بعد از معضل پسماند،خواسته بحق شهروندان از نمایندگان خود در شورا و دیگر مسئولان ذکر و بر اهتمام همگان برای رسیدگی به این خواسته مردم تأکید کرد.

دکتر عباسی افزایش ضریب رشد و توسعه را موضوعی مهم خواند و ادامه داد: باید حرکت به سمت اهداف را به‌تدریج شتاب ببخشیم.

وی هماهنگی دستگاه‌ها برای تسهیل امور شهروندان را مورد تأکید قرار داد و افزود:رشت، باید در سطح استان الگوی شایسته شهرسازی بوده و بلندمرتبه سازی در این کلانشهر،متناسب با الگوهای اندیشیده شده باشد.

محله محوری، اثرگذاری فعالیت‌های فرهنگی، ساماندهی بافت‌های فرسوده شهری در قالب طرح بازآفرینی و ارائه تسهیلات و ساماندهی بازارچه‌های محلی از دیگر موارد مورد تاکید استاندار گیلان بود.

دکترعباسی تصریح کرد:برای رفع مشکلات مذکور،علاوه بر پشتیبانی‌های استانی، از ظرفیت‌های ملی نیز استفاده می‌شود.

ساماندهی بافت‌های فرسوده و ساخت و ساز در اراضی نسقی، ترافیک شهری، مدیریت پسماند و موضوعات فرهنگی، از جمله مواردی بود که در ابتدای این دیدار توسط اعضای شورای اسلامی رشت بیان شد.