دادستان کل کشور از ارسال نامه نیابت قضائی به 9 کشور و شناسایی 127 نفر افراد دخیل در این جنایت تروریستی خبر داد و گفت: از این تعداد، 74 نفر تبعه آمریکا هستند

 ارسال نامه نیابت قضائی به ۹ کشور/ترامپ در رأس جنایت ترور شهید سلیمانی است
کلانشهر- خبرگزاری تسنیم نوشت:دادستان کل کشور از ارسال نامه نیابت قضائی به ۹ کشور و شناسایی ۱۲۷ نفر افراد دخیل در جنایت ترور شهید سلیمانی خبر داد و گفت: از این تعداد، ۷۴ نفر تبعه آمریکا هستند و رئیس جمهور جنایتکار سابق این کشور نیز در رأس لیست قرار دارد.

حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور در نشست امروز شورای عالی قوه قضائیه به ارائه گزارشی از اقدامات دستگاه قضائی در زمینه پیگیری قضائی پرونده ترور شهید سلیمانی پرداخت و گفت: روند پیگیری قضائی این ترور ناجوانمردانه از روز 14 دی 1398 یعنی فردای روز شهادت شهید سلیمانی و همرزمانش آغاز شد.

وی با اشاره به انجام مکاتبات و برگزاری چندین جلسه دادستانی کل کشور با مسئولان وقت وزارت امور خارجه و وزارت اطلاعات در روز‌ها و هفته‌های پس از ترور شهید سلیمانی اظهار کرد: رسیدگی قضائی به این پرونده پس از نامه 21 بهمن 1398 دادستانی کل کشور به دادستانی تهران آغاز شد و در حال حاضر، کیفرخواست این پرونده آماده ارسال به دادگاه است.

 

منتظری با اشاره به همکاری قضائی گسترده ایران و عراق از سال گذشته تا کنون در پرونده ترور شهید سلیمانی اظهار کرد: این همکاری به نحو قابل قبولی پیش می‌رود.

دادستان کل کشور همچنین از ارسال نامه نیابت قضائی به 9 کشور و شناسایی 127 نفر افراد دخیل در این جنایت تروریستی خبر داد و گفت: از این تعداد، 74 نفر تبعه آمریکا هستند و رئیس جمهور جنایتکار سابق این کشور نیز در رأس لیست قرار دارد.