سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به تعطیلات پایان هفته و خطر ورود سویه اُومیکرون به این استان، گفت: شهروندان تزریق دُز سوم واکسن کرونا را جدی بگیرند.

تعطیلات و خطر ورود سویه اُمیکرون به گیلان/تزریق دُز سوم ضروری است

کلانشهر: فردین مهرابیان با اشاره به افزایش خطر ورود سویه جدید کرونا با نام امیکرون به استان گیلان، اظهار کرد: با توجه به تعطیلات آخر هفته و مسافرت برخی از هموطنان به استان گیلان احتمال ورود این سویه به گیلان وجود دارد.

 

وی با تأکید بر اینکه شهروندان باید با جدیت بیشتری دستور العمل های بهداشتی را رعایت کنند، افزود: هموطنان نیز از سفر به استان گیلان با توجه به شناسایی امیکرون در برخی از استان‌ها جدا خودداری کنند.

 

سخنگوی علوم پزشکی گیلان با اشاره به ضرورت تزریق دُز سوم واکسن کرونا، گفت: با توجه به نظر کارشناسان تزریق این دُز برای افزایش ایمنی شهروندان لازم و ضروری است.

 

وی به جایگاه خوب استان گیلان در واکسیناسیون دُز اول و دوم در سطح کشور اشاره و اضافه کرد: تاکنون بیش از ۳۵۵ هزار شهروند گیلانی معادل ۱۵.۹ درصد دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

 

مهرابیان با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۱۱۶ هزار گیلانی واکسن نوبت اول را دریافت کرده‌اند، گفت: ۹۵ درصد گیلانی‌ها هم واکسن دز اول را دریافت کرده‌اند.

نظر شما:

security code